Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej Chemik Police

Historia SSPS Chemik PoliceHistoria Stowarzyszenia Sympatyków Piłki Siatkowej Chemik Police Tak naprawdę to początek był bardzo trudny i nieoczekiwany. W sezonie 2013/2014 siatkarki

Chemika Police weszły do Orlen Ligi i rozpoczęła się walka o Mistrzostwo Polski. W tym też czasie działał w Policach Klub Kibica Chemika Police, którego historia sięga jeszcze parę lat wstecz. Na skutek kilku czynników Klub Kibica podjął decyzję o samorozwiązaniu. Szkoda było jednak zmarnować energię ludzi, którzy chcieli podążać dalej za swoim zespołem i wiernie mu kibicować. Podwalinami nowego tworu stał się zespół kolegów i koleżanek z pracy zawodowej. Szybko się okazało, że nie ma próżni w naturze i oczy wielu zwykłych kibiców zwróciły się w naszym kierunku. Sytuacja zmieniała się bardzo dynamicznie, grono zwolenników rosło z każdym meczem. Mimo, że zdecydowana większość starego KK nie darzyła nas sympatiom, widząc w nas nieoczekiwanego rywala czy spadkobierców-kibiców zbierających śmietankę czyjejś wcześniejszej pracy, kibiców bez przygotowania merytorycznego, ku zaskoczeniu, kilka osób ze starego KK, na początku niechętnie, przyłączyło się do nas dając podstawę do profesjonalnego zachowania na meczach. Dzięki wsparciu klubu, nowej organizacji współpracy, nowej wielkiej energii i pasji zaczęła tworzyć się zwarta grupa osób, która stała się z czasem jak rodzina. Od tamtej pory praktycznie wszędzie jesteśmy z zespołem, nawet jeśli jest to mecz bardzo odległy na drugim końcu Świata zbieramy się w kręgielni, która stała się miejscem spotkań i wspólnie kibicujemy przed telewizorem. Nasze siatkarki zauważyły nas jako grupę wiernych kibiców i od tamtego czasu zawsze po meczu dziękujemy sobie wzajemnie. Sezon 2013/2014 zakończył się wielkim sukcesem zdobycia Mistrzostwa Polski, wcześniej Pucharu Polski. Impreza integracyjna kończąca rozgrywki przeszła do historii jako nasze wielkie osiągniecie jak dla nieformalnie działającej grupy i już było wiadomo, że trzeba iść naprzód. Postanowiliśmy zalegalizować nasze stowarzyszenie w KRS co nastąpiło w kolejnym sezonie. Od tego momentu Stowarzyszenie Sympatyków Piłki Siatkowej Chemik Police działa w pełni legalnie.

W sezonie 2014/2015 znowu podążaliśmy wspólnie za dziewczynami. Wyjazdy objęły nie tylko Polskę lecz byliśmy również w Czechach. Stowarzyszenie mocno zżyło się ze sobą. Zaowocowało to akcją, w której wspólnie z klubem i licznym gronem darczyńców zebraliśmy fundusze na największą w Polsce halową flagę sektorową z napisem „Razem po Zwycięstwo”. Nie przypadkowo „razem”. To podkreślało nasze zaangażowanie w tworzenie sukcesów drużyny, ze strony zaś klubu doceniało tworzenie dobrego wizerunku zespołu i otaczających go kibiców. Końcówka rozgrywek ligowych 2014/2015 to wspaniały finał w Sopocie i kolejny tytuł Mistrza Polski. SSPS uczestniczyło w tych wydarzeniach. W trakcie wakacji SSPS uczestniczył także w rozgrywkach klubów kibica gdzie nawiązaliśmy wiele bezcennych kontaktów i zostaliśmy w pełni zaakceptowani przez społeczność kibiców siatkówki. Sezon 2015/2016 był dla nas na krajowym podwórku bardzo udany. Siatkarki Chemika Police zdobyły Superpuchar, Puchar i Mistrzostwo Polski. My oczywiście uczestniczyliśmy w tych wspaniałych wydarzeniach.

Grupa SSPS-u stale się powiększa. Jesteśmy otwarci na nowych członków, mamy przyjazne nastawienie i bardzo cieszymy się jak ludzie nas zauważają. Kibiców w stowarzyszeniu cechuje duża rozpiętość wiekowa, wszystkich szanujemy, nikogo nie pomijamy. Tak pokrótce dzięki pasji kilkunastu osób z tej masy chęci, marzeń i miłości do naszego zespołu i siatkówki udało się stworzyć całkiem prężną organizację. Jesteśmy pewni, że jeszcze pokażemy, że na nie jedno nas stać. Myślimy, że pokażemy się także na polu akcji charytatywnych i społecznych, oby tylko czasu starczyło :-)