Zespół Szkół w Trzebieży wspomógł akcję siatkarek

22.11.2013

Zaraz po porannym, piątkowym treningu Joanna Mirek i Agnieszka Bednarek – Kasza pojechały do Trzebieży, do tamtejszego Zespołu Szkół. Uczniowie tej placówki zbierali dary dla bezdomnych zwierząt i chcieli je przekazać naszym siatkarkom, inicjatorkom akcji charytatywnej „Mikołaj dla schroniska”.

Mała sala gimnastyczna wypełniona była po brzegi wszystkimi, którzy uczestniczyli w zbiórce i chcieli spotkać się ze znanymi, wybitnymi sportsmenkami, wielokrotnymi reprezentantkami Polski. Jak się okazało, uczniowie tej niewielkiej szkoły wykazali się wielką ofiarnością.

- 19 dużych puszek karmy dla psów, 6 dużych puszek karmy dla kotów, 35 kg suchej karmy dla psów, 10 kg suchej karmy dla kotów, 4 kg makaronu i ryżu, 7 koców – wymieniała plon zbiórki jedna z nauczycielek.

- Bardzo wam wszystkim dziękujemy, dziękujemy w imieniu zwierząt, które potrzebują pomocy od ludzi – mówiła Joanna Mirek. – Nam sportowcom, rozpoznawalnym osobom łatwiej jest zainteresować duże grono osób różnymi problemami, zainicjować i rozpropagować akcje charytatywne z przeznaczeniem na określone cele. Mam nadzieję, że możemy liczyć na wasze wsparcie w kolejnych naszych przedsięwzięciach.

Odpowiedzią były gromkie oklaski od uczniów, a następnie miała być runda pytań do naszych siatkarek. Skończyło się na zaledwie kilku pytaniach, bo dzieci nie mogły doczekać się na autografy. W końcu ławą ruszyły do swoich gości. Po chwili zapanował porządek, uczniowie stanęli w długiej kolejce i cierpliwie czekali na spotkanie twarzą w twarz oraz dedykację i podpis.

Dary przekazane przez dzieci z Trzebieży od razu pojechały do Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Zwierzaki nie bardzo były zainteresowane tym, co się wokół nich dzieje. Większość spośród nich tęsknym, smutnym wzrokiem wypatrywała swoich opiekunów. Być może nowych, którzy przygarną ich w ramach adopcji. Jednemu psu i dwóm kotkom poszczęściło się. Znaleźli nowych opiekunów. Są nimi trzy siatkarki Chemika Police!

Przypominamy wszystkim kibicom, którzy wybierają się na niedzielny mecz Chemika Police z Siódemką Legionovia, aby przynieśli suchą karmę dla zwierząt, sypkie artykuły spożywcze (ryż, makarony, kaszę), konserwy dla zwierząt, a także koce, pledy, narzuty. Wszystkie te przedmioty, w ramach akcji charytatywnej naszych siatkarek „Mikołaj dla schroniska”, pomogą przetrwać bezdomnym zwierzakom nadchodzącą zimę.