Transferowa karuzela jeszcze trwa

24.05.2014

Rozmowa z Joanną Żurowską, prezes KPS Chemik Police

- W ostatnich dniach w mediach pojawiają się informacje dotyczące transferów w drużynie aktualnego Mistrza Polski. Czy prawdą jest, jak podaje prasa, że w przyszłym sezonie zobaczymy w naszej drużynie kolejną serbską siatkarkę, Sanję Malagurski?

- Cieszy mnie tak duże zainteresowanie naszą drużyną. Nie ma się zresztą czemu dziwić, wszyscy patrzą przecież na to, co robi mistrz kraju. Dziennikarze, w dobie globalnej informacji internetowej potrafią skutecznie wyszukać interesujące ich tematy. Na tej podstawie budują spekulacje, a co bardziej rzetelni weryfikują je u źródła. Odbieram ostatnio bardzo dużo telefonów w sprawie transferów, dementuję plotki i za każdym razem powtarzam, że transferowa karuzela jeszcze trwa, nie zakończyliśmy jeszcze procesu budowy zespołu na przyszły sezon. Nie chcę bowiem wywoływać sensacji i kolejnych spekulacji. Wiadomo, że w drużynie jest określona liczba miejsc. Każdy nowy kontrakt, każda nowa siatkarka przychodząca do drużyny musi zająć pozycję, która wcześniej przynależała innej zawodniczce. Wszystkie dziewczyny, które grały w Chemiku w minionym sezonie, mają jeszcze ważne kontrakty. Przed nami wiele organizacyjnych i formalnych spraw do rozstrzygnięcia. Trzeba je przeprowadzić umiejętnie, z poszanowaniem wszystkich zainteresowanych stron, nikogo nie urażając czy obrażając. Między innymi w takim działaniu przejawia się profesjonalizm, którym kierujemy się w klubie Chemik Police. I choć niektóre zawodniczki szczęśliwe z faktu, że już niebawem będą reprezentować najlepszy klub i najlepszą polską drużynę nie mogą powstrzymać emocji i pochwaliły się tym faktem na różnych forach i portalach internetowych, to ja nadal będę powściągliwa i będę prosiła wszystkich o jeszcze chwilę cierpliwości, zanim wszystko oficjalnie zostanie ogłoszone i potwierdzone. A jeśli chodzi o Sanję Malagurski, to oczywiście nie mogę zaprzeczyć, że to nie mój podpis widnieje na kontrakcie.

- Kiedy zatem znany będzie ostatecznie skład drużyny Mistrza Polski na nowy sezon 2014/2015?

- Zakładam, że 9 czerwca będziemy w stanie przedstawić i zaprezentować większość zawodniczek. Planujemy z tej okazji zorganizować specjalną konferencję. Gdy tylko uda się logistycznie przygotować to wydarzenie, a przede wszystkim skoordynować samolotowe podróże głównych bohaterek z różnych części Europy, poinformujemy o konkretnej godzinie.