NOXy® dołącza do grona partnerów Chemika

16.04.2021
Grupa Azoty, producent NOXy®, została partnerem Grupa Azoty Chemik Police.
 
Logo NOXy® znajdzie się w hali (bandy LED, naklejka, tablice reklamowe, siatka sponsorska, roll-upy), na stronie klubu oraz wszystkich materiałach drukowanych.
 
- Dziękujemy za wsparcie i zaangażowanie w życie klubu. Czasy nie są łatwe, tym bardziej doceniamy inicjatywę NOXy®. Firma wchodzi na pokład Chemika na ostatniej prostej walki o złoty medal. Mamy nadzieję, że będzie naszym talizmanem – mówi Paweł Frankowski, prezes Chemika.
 
- Grupa Azoty od lat stawia na społeczną odpowiedzialność biznesu z mocnym akcentem na wspieranie sportu i edukacji sportowej. Wierzymy, że ten sposób promocji najbardziej proekologicznego produktu Grupy Azoty przyniesie wiele obopólnych korzyści - mówi Piotr Zarosiński, dyrektor Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro Grupy Azoty S.A.
 
NOXy® wspiera m.in. Speedway Motor Lublin, Unię Tarnów, NOXy Rally Team czy ZAKS-ę Kędzierzyn- Koźle.
 
- Cieszymy się, że marka prężnie się rozwija. Dzięki temu możemy wspierać dynamicznie rozwijające się kluby sportowe i tym samym zwiększać rozpoznawalność NOXy® – dodaje Sławomir Staręga, Manager Marketingu Departamentu Korporacyjnego Handlu Segmentu Agro.

NOXy® to AdBlue® najwyższej jakości. Jest to ekologiczny produkt Grupy Azoty, który przyczynia się do redukcji spalin w silnikach diesla z układem SCR. Dzięki temu dba o czyste powietrze. NOXy® to wodny roztwór mocznika o stężeniu – 32,5%. Wykorzystywany jest w systemach SCR jako reduktor tlenków azotu (NOx). W układzie selektywnej redukcji katalitycznej NOXy® poddawane jest działaniu wysokiej temperatury, przez co uwalniany jest amoniak,  który pomaga zredukować szkodliwe związki w spalinach rozkładając je na przyjazny środowisku azoty i parę wodną.