Mistrzynie Polski gośćmi Gryf Cup Szczecin

21.09.2015

Siatkarki Chemika Police przyglądały się zmaganiom młodych siatkarek podczas turnieju Gryf Cup Szczecin 2015.

Rywalizacja zawodniczek toczyła się w dwóch kategoriach: młodziki i kadetki. W pierwszej zwyciężył UKS Źródełko Katowice, wyprzedzając UKS Pomorzanie i UKS Libero Wałcz. W drugiej najlepszy był UKS Libero Wałcz pokonując MKS MOS Wieliczka i UKS Pomorzanie.

W zawodach wzięło udział blisko 220 siatkarek z całej Polski. Jedną z nich była Natalia Ciesielska, która została uznana MVP w kategorii „młodziczki”.

- Dla nas od początku turniej układał się bardzo dobrze. W jednym ze spotkań wygrałyśmy do 4, a zupełnie nie spodziewałyśmy się takiego wyniku. W poprzednim tygodniu wystąpiłyśmy w podobnym turnieju w Wieliczce. Przyjechałyśmy do Szczecina z myślą o zwycięstwie i udało nam się to wykonać – mówi Natalia Ciesielska, kapitan UKS Źródełko Katowice.

W ceremonii wręczania pucharów i medali uczestniczyły Katarzyna Gajgał-Anioł i Mariola Zenik. Siatkarki Chemika Police z uśmiechem przyglądały się zaangażowaniu, z jakim młode siatkarki uczestniczyły w imprezie.

To druga edycja zawodów organizowana przez gimnazjum nr 9 w Szczecinie. Ze wstępnych zapowiedzi wynika, że w przyszłym roku odbędzie się trzeci turniej Gryf Szczecin Cup.