Marlena Kowalewska: Najlepszy sezon w karierze

26.04.2020

Marlena Kowalewska przedłużyła kontrakt z Grupa Azoty Chemikiem Police. 

Rozgrywająca ma za sobą udany sezon. Trzykrotnie uznawano ją najlepszą siatkarką spotkania.

- W końcu poczułam swobodę. Radość z gry. Tego wcześniej mi brakowało. Zawsze narzucałam sobie ogromną presję, która mnie paraliżowała. Teraz mam inne podejście, być może przyszło mi z wiekiem? Dużo pracowałam nad sobą, wiele przeszłam, szczególnie psychicznie. Chyba znalazłam sposób, żeby sobie z tym radzić. Włożyłam w rozwój dużo pracy i mam nadzieję, że w przyszłości będzie dobrze – mówi. 

Kowalewska związała się z Chemikiem kontraktem ważnym na sezon 2020/21. 

- Najważniejsze są dobre samopoczucie w klubie i relacje z trenerem. Dlatego nad przedłużeniem umowy nie zastanawiałam się długo, od początku byłam zdecydowana na Chemik – dodaje. 

Po udanym sezonie, okraszonym zwycięstwem wszystkich trofeów w Polsce, wymagania w stosunku do Marleny najprawdopodobniej pójdą w górę.

- Oczekiwania będą wyższe, to naturalne. Najważniejsze, żebym znalazła odpowiedni balans, poukładała sobie wszystko w głowie. Liczę, że większa presja wpłynie na mnie pozytywnie. Trener mi z nią pomoże. Różne są momenty w trakcie sezonu. Ma się większą i mniejszą pewność z siebie. Myślę jednak, że dam radę – kończy.