Mariusz Wiktorowicz: To będzie dobry sprawdzian

18.09.2013

Rozpoczęło się końcowe odliczanie do debiutu Chemika Police w rozgrywkach o mistrzostwo Polski. O ostatnich przygotowaniach naszych siatkarek mówi trener zespołu, Mariusz Wiktorowicz:

- Jesteśmy ciągle jeszcze w okresie przygotowawczym, mocno pracujemy na siłowni, spore obciążenie jest także na treningach na boisku. Zgrywamy cały czas nowy zespół, ćwiczymy systemy, duży nacisk kładziemy na element blok-obrona. Czekają nas pierwsze mecze na naszej hali. To będzie fajne granie, dobry sprawdzian, o wiele bardziej wartościowy szkoleniowo niż wcześniejsze mecze z reprezentacją Białorusi, które rozegraliśmy po zaledwie trzech tygodniach wspólnej pracy. Teraz za przeciwników będziemy mieli wicemistrza Niemiec Dresdner S.C. i czwartą drużynę Orlen Ligi - BKS Bielsko Biała.
W następny weekend jedziemy na bardzo silnie obsadzony turniej do Szamotuł. Tam zagramy mecze kontrolne z mistrzem Polski Treflem Sopot, wicemistrzem Tauronem Dąbrowa Górnicza i ponownie z BKS Bielsko Biała. Po tych pięciu meczach będziemy mieć informacje, jak przepracowaliśmy okres przygotowawczy, które elementy trzeba poprawić. Zdobędziemy także informacje o naszych przeciwnika, z którymi spotkamy się na początku rozgrywek Orlen Ligi. Pierwszy mecz gramy bowiem z Sopotem, a trzeci z Dąbrową.