Coraz więcej Mikołajów

20.11.2013

Zainicjowana przez siatkarki Chemika Police akcja charytatywna „Mikołaj dla schroniska” zatacza coraz szersze kręgi i zdobywa coraz to nowych zwolenników. Przypomnijmy, iż przed najbliższym meczem, w niedzielę, 24 bm., przeprowadzona zostanie zbiórka darów dla szczecińskiego schroniska dla bezdomnych zwierząt.

Aby psy i koty porzucone i skrzywdzone przez ludzi mogły przetrwać nadchodzącą zimę, potrzeba dla nich przede wszystkim pożywienia (sucha karma, konserwy, ryż, kasze, makarony) oraz do przygotowania ciepłych posłań: koców, prześcieradeł, śpiworów, narzut, pledów z materiałów polarowych. Do tego celu nie nadają się poduszki, kołdry i inna tego typu pościel z wsadem z pierza. Przydadzą się natomiast, używane nawet, obroże i smycze. Siatkarki apelują do swoich kibiców, aby każdy kto może, włączył się do akcji i idąc na niedzielny mecz zabrał ze sobą jakiś podarunek.

- Cieszy nas to, że zwierzętom pomaga tak wiele osób z różnych kręgów, instytucji, szkół, firm, a także, jak w tym przypadku, z grona sportowców i ich kibiców – mówi Magdalena Pawłowska, p.o. kierownika Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. – Teraz, kiedy chłody i zima za pasem, ludzie interesują się bardziej losem bezdomnych zwierząt. Liczymy więc, że podczas niedzielnego meczu zbierzemy sporo artykułów dla naszych podopiecznych.

Choć do meczu pozostało jeszcze trochę czasu, na inicjatywę siatkarek już odpowiedziały niektóre polickie szkoły. Do akcji włączyło się Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum i zespoły Szczecińskiej Amatorskiej Ligi Piłki Siatkowej. W nadchodzącą sobotę do hali Pomorskiego Uniwersytetu Medycznego w Szczecinie, gdzie rozgrywany będzie  Turniej Andrzejkowy, siatkarze i ich kibice mają także przynieść artykuły dla schroniska.

- Jestem bardzo zadowolona z faktu, że to przedsięwzięcie cieszy się ciągle rosnącym zainteresowaniem sympatyków naszej drużyny - mówi jedna z inicjatorek akcji „Mikołaj dla schroniska”, Agnieszka Bednarek-Kasza. - Wystarczyły praktycznie dwie informacje na stronie internetowej klubu i schroniska dla zwierząt, a już na długo przed rozpoczęciem zbiórki, która odbędzie się przed niedzielnym meczem, docierają do nas informacje, że wielu kibiców wybiera się z jakimiś darami dla bezdomnych psów i kotów. Osobiście, wszystkie znane mi osoby namawiam, aby nie przyszły z pustymi rękoma. Szlachetny cel naszej akcji poparły także niektóre polickie szkoły. Uczniowie już prowadzą zbiórkę darów. Mam nadzieję, że wszyscy, którzy zaangażują się w tę akcję, nie poprzestaną na jednorazowym, spontanicznym odruchu, ale na stałe zainteresują się losem cierpiących zwierząt, skrzywdzonych przez ludzi. Pomoc dla nich potrzebna jest na co dzień, nie tylko z okazji Mikołaja.