Chemik vs. Impel. Hit sezonu już w czwartej kolejce.

29.10.2015

W czwartej kolejce Orlen Ligi Chemik Police podejmie Impel Wrocław. Oba zespoły wymieniane są w gronie faworytów do zdobycia mistrzostwa Polski.

Impel jest liderem ekstraklasy. Na swoim koncie jednak ma tyle samu punktów (9) i taki sam stosunek setów (9-1) jak Chemik Police.

W ostatniej kolejce ligowej wrocławianki pokonały Developres SkyRes Rzeszów 3:0. MVP spotkania uznano Adreę Kossanyiovą, która zastępowała Karolinę Costagrandę. Doświadczona Włoszka najprawdopodobniej odpoczywała przed wyjazdowym spotkaniem Ligi Mistrzyń w Baku (Wrocław wygrał z Telekomem Baku 3:0) oraz sobotnim pojedynkiem z mistrzyniami Polski.

Chemik rozegrał jedno spotkanie więcej, mianowicie zwycięski Superpuchar Polski z PGE Atomem Trefl Sopot. Tym samym policzanki w pięciu meczach sezonu 2015/16 przegrały tylko jednego seta.

- Idzie nam dobrze i cieszymy się, że większość pojedynków wygrywamy 3:0. Dzięki temu mamy więcej czasu na regenerację – mówi Helena Havelkova, przyjmująca.

W barwach Impelu Wrocław występuje Katarzyna Skowrońska-Dolata, gwiazda reprezentacji Polski. Atakująca wystąpiła w dwóch spotkaniach Orlen Ligi (oba wygrane 3:0). Ma na swoim koncie 29 punktów (średnio prawie 5 w każdym secie). Zagrała rówież cały mecz w Lidze Mistrzyń z Telekomem Baku.

W Chemiku w tej klasyfikacji najlepiej wypada Havelkova, która w trzech pojedynkach Orlen Ligi zgromadziła 34 punkty (średnio niemal 4 w każdym secie).

- Takie mecze budzą wiele emocji. Zdajemy sobie sprawę, że termin jest dość niewygodny, ale mamy nadzieję, że kibice wypełnią halę do ostatniego miejsca - mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika Police.

Początek sobotniego spotkania w Azoty Arenie o godzinie 20.

Dla kibiców z Polic podstawiony zostanie darmowy autobus, który ruszy o godzinie 18:30 z przystanku Police Rynek, następny przystanek – CH Kinga. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Przypominamy, że wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – Impel Wrocław w internecie na www.chemik-police.com oraz www.kupbilet.pl, a także w salonach EMPiK i punktach STS w całej Polsce.

Bilety są również dostępne w biurze klubu (od poniedziałku do piątku w godzinach 9-17) oraz w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 14.