Chemik Police mistrzem rundy zasadniczej!

1.02.2014

Nasze siatkarki, dzięki zwycięstwu z Siódemką SK Bank Legionovia Legionowo, na jedną kolejkę przed zakończeniem rundy zasadniczej Orlen Ligi zapewniły sobie pierwsze miejsce w tabeli. Mecz z Impelem Wrocław, w przyszłą niedzielę, 9 bm., będzie pojedynkiem o prestiż, a jego wynik nie zmieni faktu, że do fazy play-off walki o mistrzostwo Polski nasze panie przystąpią z uprzywilejowanej pozycji lidera rozgrywek. Wielkie brawa!

Siódemka SK Bank Legionovia Legionowo – Chemik Police  0:3 (30:32, 18:25, 23:25)

Siódemka Legionovia: Rybaczewska, Tomsia, Barfield, Rakić, Raonić, Jaźwicka oraz Saad (l), Wójcik, Bąk, Szymańska, Lukaszewska, Słodkowicz.

Chemik Police: Ognjenović, Gajgał – Anioł, Glinka-Mogentale, Bjelica, Bednarek-Kasza, Werblińska oraz Sawicka (l), Krzos, Raczyńska, Grejman, Sobolska.

MVP meczu: Agnieszka Bednarek - Kasza

Zgodnie z przewidywaniami siatkarki z Legionowa przystąpiły do tego meczu skoncentrowane i mocno zmotywowane. W starciu z rutyną i wysoką formą naszej drużyny przyniosło to wiele emocji, zwłaszcza w pierwszym secie. Była to, jak dotychczas, najdłuższa partia rozgrywana przez Chemika Police w bieżącym sezonie. Po pięciu setbolach miejscowych i po trzech przewagach naszych pań, w końcu skuteczny blok Any Bjelicy zakończył seta trwającego 36 minut. Popisową partię rozegrała Agnieszka Bednarek-Kasza, a Maja Ognjenović widząc, że nasza środkowa jest w dobrej dyspozycji, często decydowała się na zagranie do niej krótkiej piłki. Pani Agnieszka bezbłędnie wykorzystała wszystkie okazje do ataku zdobywając w tym secie sześć punktów. Ważne, akcje w pasjonującej końcówce seta skutecznymi atakami kończyły Anna Werblińska i Małgorzata Glinka-Mogentale

Przegrana w pierwszym secie wyraźnie podcięła skrzydła siatkarkom Siódemki. Co prawda drugą partię rozpoczęły od zdobycia punktu, ale riposta naszej drużyny była natychmiastowa. Zaczęła, a jakże, Agnieszka Bednarek – Kasza z krótkiej. Później pięć punktów z rzędu dla naszej drużyny, w tym jeden z zagrywki, zdobyła Małgorzata Glinka – Mogentale i dominacja Chemika Police była już bezdyskusyjna. Choć Berenika Tomsia i Anna Rybaczewska, najbardziej doświadczone wśród legionowianek, próbowały nawiązać walkę, jednak przewaga naszych pań systematycznie rosła, bo swój udział do dorobku punktowego dokładały Katarzyna Gajgał – Anioł i Anna Werblińska

Trzeci set rozpoczął się od udanych akcji naszych siatkarek, po których, wywalczone w ten sposób punkty traciły po własnych błędach. Udało się jednak zbudować trzypunktową przewagę i w tym momencie trener Giuseppe Cuccarini zdecydował się wprowadzić na parkiet Justynę Raczyńską w miejsce Małgorzaty Glinki - Mogentale. Gdy konto punktowe po stronie Chemika Police urosło jeszcze bardziej dzięki atakom Any Bjelicy, punktowej zagrywce Mai Ognjenović i blokowi Anny Werblińskiej, na boisko weszła Anna Grejman dając wytchnienie kapitan naszej drużyny, a za chwilę Katarzynę Gajgał – Anioł zmieniła Dominika Sobolska. Gospodynie postanowiły wykorzystać obecność po drugiej stronie siatki mniej doświadczonych siatkarek i jeszcze raz w tym meczu poderwały się do walki. Ośmiopunktowe prowadzenie naszej drużyny na drugiej przerwie technicznej w tym secie zaczęło topnieć. Jednak Siódemka nie zdołała już dogonić rozsądnie grającego Chemika Police.

W tym meczu punkty dla dla naszej druzyny zdobyły: Agnieszka Bednarek – Kasza – 17, Ana Bjelica – 13 (1 – blokiem), Małgorzata Glinka – Mogentale – 10 (2 – asy), Anna Werblińska – 10 (4 – blokiem, 1 – as), Katarzyna Gajgał – Anioł – 8, Maja Ognjenović – 4 (1 blokiem, 1 – as), Justyna Raczyńska – 1.