3:0 na dobry początek Orlen Ligi

18.10.2015

Chemik Police w pierwszym spotkaniu Orlen Ligi w sezonie 2015/16 pokonał Pałac Bydgoszcz 3:0.

Trzy dni po zdobyciu Superpucharu Polski siatkarki Chemika Police przystąpiły do pierwszego pojedynku w Orlen Lidze. Rywalem gospodyń był KS Pałac Bydgoszcz, ostatnia ekipa poprzedniego sezonu. Bydgoszczanki w zdecydowanie wzmocnionym składzie zamierzają w bieżących rozgrywkach osiągnąć korzystniejszy rezultat.

Od początku pojedynku stroną przeważającą były mistrzynie Polski. Przyjezdne miały problem ze skończeniem ataku. W trakcie pierwszej przerwy technicznej podopieczne Giuseppe Cuccariniego prowadziły sześcioma punktami (8:2). Utrzymywały dobre przyjęcie, dzięki czemu Joanna Wołosz grała szybką piłką do skrzydeł, często gubiąc środkowe drużyny przeciwnej.

Chemik dominował także w bloku. Tylko w pierwszym secie Stefana Veljković zdobyła tym elementem pięć punktów. Cała drużyna siedem.

W drugiej odsłonie trener Cuccarini do gry desygnował nieco zmieniony skład. Na boisku pojawiły się m.in Izabela Bełcik, Izabela Kowalińska, Anna Werblińska i Paulina Maj-Erwardt. Pałac poprawił skuteczność w ataku i początkowo wyszedł na kilkupunktowe prowadzenie. Gospodynie szybko zniwelowały straty i po asie serwisowym Bełcik wyszły na prowadzenie (13:12). Po drugiej przerwie technicznej Chemik wrzucił wyższy bieg. Rywalki nie były już tak skuteczne w ataku. Z dobrej strony w tym elemencie zaprezentowała się Izabela Kowalińska, która w drugim secie zdobyła siedem punktów (sześć atakiem i jeden blokiem).

W kolejnej partii trener Giuseppe Cuccarini postawił na Katarzynę Mróz i Penię Isabel. Dla Dominikanki był to debiut w barwach Chemika. Mistrzynie Polski szybko objęły sześciopunktowe prowadzenie, które systematycznie powiększały. Bydgoszczanki zaczęły popełniać sporo błędów technicznych, szczególnie w kontrze.

Chemik wygrał pierwsze spotkanie w Orlen Lidze bez straty seta.

CHEMIK POLICE – KS Pałac Bydgoszcz 3:0 (25:14, 25:18, 25:16).

Chemik: Wołosz (1), Jagieło (2), Havelkova (6), Montano (5), Veljković (8), Bednarek-Kasza (5), Zenik (l.) Bełcik (4), Kowalińska (12), Werblińska (8), Maj-Erwardt, Gagał-Anioł (3), Mróz (3), Pena Isabel (3).

MVP meczu: Izabela Kowalińska.