Pewne zwycięstwo w Muszynie bez straty seta

24.10.2015

Chemik Police pojechał do dalekiej Muszyny po trzy punkty i z takim dorobkiem wraca do domu. To trzecie zwycięstwo mistrzyń Polski w Orlen Lidze.

Trener Giuseppe Cuccarini po raz pierwszy w bieżącym sezonie zdecydował się na wystawienie innej szóstki niż dotychczas. Tym samym na boisku pojawiły się Anna Werblińska oraz Paulina Maj-Erwardt.

Policzanki dobrze weszły w spotkanie. Utrzymywały skuteczność w ataku ze skrzydeł i były sprytniejsze w kontrach. Po dobrej kiwce Joanny Wołosz zeszły na pierwszą przerwę techniczną z sześciopunktowym prowadzeniem.

Muszynianka zaczęła odrabiać straty głównie za sprawą skutecznej Adeli Helić. Chemik jednak cały czas utrzymywał przewagę i zwyciężył pierwszą partię 25:22.

Od początku drugiej odsłony włoski szkoleniowiec naszych siatkarek desygnował do gry Izabelę Kowalińską, która zastąpiła Madelaynne Montano.

Gospodynie w początkowej fazie seta znacznie poprawiły poziom gry. Po dobrych obronach i kilku błędach mistrzyń Polski wyszły na czteropunktowe prowadzenie. W tym fragmencie spotkania Polski Cukier miał dokładniejsze przyjęcie, dzięki czemu skrzydłowe tej drużyny stały się skuteczniejsze w ataku. Gospodynie prowadziły już 15:10.

Podopieczne Cuccariniego za odrabianie strat wzięły się po drugiej przerwie technicznej. Impuls dała Kowalińska, która utrudniła odbiór kąśliwą zagrywką. Chemik zniwelował dystans i w końcówce wyszedł na prowadzenie.

Początek trzeciej partii przebiegał zgodnie z założeniami przyjezdnych. Chemik szybko odskoczył na pięć punktów. Dzięki dobremu przyjęciu swoją klasę udowodnić mogła Joanna Wołosz, która umiejętnie rozrzucała blok rywalek. Przy stanie 7:13 o czas poprosił Bogdan Serwiński. W tym momencie policzanki nieco się rozluźniły.

– Zaczęło brakować nam odpowiedniego wyczucia w bloku i trochę siadło przyjęcie – mówił po meczu Jakub Głuszak, drugi trener.

– Muszyna naprawdę dobrze grała w ataku – podsumowywała Anna Werblińska.

W efekcie rywalki wyrównały (16:16).

W końcówce decydujące znaczenie miało większe doświadczenie siatkarek Chemika Police. Skuteczne w ataku były Havelkova, Kowalińska i Werblińska. Nasza drużyna zwyciężyła 3:0 i po trzech kolejkach Orlen Ligi ma na swoim koncie komplet dziewięciu punktów.

Polski Cukier Muszynianka Muszyna - Chemik Police 0:3 (22:25, 19:25, 23:25)

Chemik: Werblińska (12), Havelkova (13), Wołosz (3), Montano (2), Bednarek-Kasza (9), Veljkovic (9), Maj-Erwardt (l.) oraz Kowalińska (10), Jagieło.

MVP meczu: Joanna Wołosz