Zwycięstwo w czterech setach

13.11.2016

Chemik Police pokonał KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1. Podopieczne Jakuba Głuszaka mają na swoim koncie pięć zwycięstw i zero porażek.

Policzanki zaczęły spotkanie od kąśliwych zagrywek Joanny Wołosz do prostej. Rozgrywająca Chemika utrudniała życie rywalek, dzięki czemu policzanki szybko wyszły na prowadzenie 4:0. Gra była jednostronna, mistrzynie Polski przeważały w każdym elemencie. Drugą serie zagrywek dołożyła Malwina Smarzek, aktywna w obronie była Aleksandra Krzos. Chemik wyszedł na prowadzenie 1:0 w setach.

Druga partia miała podobny przebieg. Chemik szybko objął wysokie prowadzenie. Już na początku dwoma efektownymi blokami popisała się Agnieszka Bednarek-Kasza. Gospodynie skutecznie radziły sobie w ataku ze skrzydeł i na dziesięciominutową przerwę zeszły z prowadzeniem 2:0.

Trzecia partia rozpoczęła się od kilku błędów mistrzyń Polski (0:3). Stopniowo starały się odrabiać straty, jednak co doprowadziły do remisu, to rywalki kolejny raz budowały przewagę. Gospodynie straciły koncentrację, to przełożyło się na spore kłopoty z dokładnym odbiorem. KSZO wygrało do 21.

Chemik wrócił do gry z pierwszych dwóch setów. Zniwelował błędy w przyjęciu, spokojnie kończył ataki ze skrzydeł, powiększał przewagę kontratakiem. W połowie seta prowadził 13:8. Podopieczne Jakuba Głuszaka dowiozły przewagę i dopisały do swojego konta komplet punktów.

Szansę debiutu otrzymała Magdalena Stysiak. Piętnastolatka dała dwie dobre zmiany i stała się jedną z najmłodszych siatkarek, jakie zagrały w ORLEN Lidze.

Chemik Police - KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:1 (25:13, 25:15, 21:25, 25:14)

Chemik: Wołosz (2), Montano (15), Blagojević (9), Smarzek (18), Gajgał-Anioł (6), Bednarek-Kasza (10), Krzos (l.) oraz Bełcik (4), Zaroślińska, Stysiak (2), Abramajtys, Jagieło (1).

MVP: Aleksandra Krzos