Zwycięstwo na start ligi

15.10.2016

Chemik Police pokonał PTPS Piła w inauguracyjnym spotkaniu ORLEN Ligi. Mecz zakończył się wynikiem 3:0.

Policzanki od początku nie pozostawiły wątpliwości, która ze stron chce dominować. Po dobrych zagrywkach Joanny Wołosz wyszły na prowadzenie 4:0. Wraz z upływem czasu powiększały przewagę. Skutecznie blokowała Agnieszka Bednarek-Kasza, a Wołosz w kontrze przyspieszała piłki do skrzydeł. Policzanki pewnie zwyciężyły do 12.

Drugi set miał podobne oblicze, z tą różnicą, że pilanki straty z początku seta zniwelowały do jednego oczka i trener Jakub Głuszak poprosił o pierwszy czas w meczu (14:13). Uwagi trenera przyniosły zamierzony rezultat. W polu serwisowym świetnie spisywała się Katarzyna Zaroślińska. Agresywny serwis pozwolił mistrzyniom Polski seryjnie punktować blokiem. Chemik wygrał do 19.

Kolejny set to ponownie popis trudnego serwisu Zaroślińskiej. Chwilę później skuteczny blok dołożyła Joanna Wołosz i gospodynie prowadziły 9:5. Na parkiecie pojawiła się Jelena Blagojević, która zastąpiła Aleksandrę Jagieło. Najefektowniejsza akcja spotkania odbyła się przy stanie 14:9. Najpierw ambitnie obroniła Aleksandra Krzos, trudną piłkę na drugą stronę dostarczyła Anna Werblińska, następnie Chemik zagrał dobrze wyblokiem, po czym akcję atakiem z krótkiej skończyła Bednarek-Kasza. Gospodynie wygrały do 21, a ostatni punkt zdobyła Nikola Abramajtys, dla której było to pierwsze oczko w ORLEN Lidze.

Najwięcej punktów dla Chemika zdobyła Katarzyna Zaroślińska (20). MVP uznano Joannę Wołosz.

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:12, 25:19, 25:21)

Chemik: Jagieło (12), Werblińska (11), Wołosz (6), Zaroślińska (20), Bednarek-Kasza (8), Veljković (8), Krzos (l.) oraz Abramajtys (1), Blagojević

MVP: Joanna Wołosz