Wicelider bez szans w Azoty Arenie

11.12.2016

Chemik Police pokonał Budowlanych Łódź 3:0. Policzanki umocniły się na pozycji lidera i pozostają jedyną niepokonaną drużyną ORLEN Ligi.

Pierwszy set rozpoczął się od lepszej gry gospodyń. Szybująca zagrywka Stefany Veljković sprawiała rywalkom kłopoty, Chemik dobrze grał w kontrze i wypracował kilkupunktową przewagę. Budowlani jednak walczyli i zniwelowali straty w środkowej części partii. Końcówka należała już do gospodyń. Serię świetnych zagrywek zanotowała Aleksandra Jagieło, która kilkoma serwisami uprzykrzyła życie Heike Beier.

Podopieczne Jakuba Głuszaka były na fali. Świetnie spisywały się w ataku. Joanna Wołosz przyspieszała rozegranie do skrzydeł i umiejętnie rozkładała atak drużyny. W dobrej i równiej dyspozycji była Katarzyna Zaroślińska. Smoku skończyła kilka ważnych kontr, czym podcinała skrzydła przeciwniczek. Dobrą zagrywkę dołożyła Malwina Smarzek, Chemik na dziesięciominutową przerwę schodził z prowadzeniem 2:0 w setach.

Po przerwie obraz gry niewiele się zmienił. Początek był stosunkowo zacięty, ale później Chemik zaczął odskakiwać. Kapitalnym blokiem na Gabrieli Polańskiej popisała się Aleksandra Jagieło. Chwilę później dobry serwis dołożyły Agnieszka Bednarek-Kasza i Malwina Smarzek. Chemik spokojnie doprowadził set do końca i wygrał do 21.

Mistrzynie Polski pokonały wicelidera tabeli bez straty seta, dzięki czemu umocniły się na szczycie ORLEN Ligi. W czwartek czeka je pierwsze spotkanie w Lidze Mistrzyń.

Chemik Police - Budowlani Łódź 3:0 (25:18, 25:17, 25:21)

Chemik: Smarzek (12), Jagieło, Zaroślińska (19), Wołosz (1), Veljković (9), Bednarek-Kasza (7), Zenik (l.) oraz Blagojević.

MVP: Katarzyna Zaroślińska