Sladjana Mirković: Zostałam, bo się odnalazłam

16.05.2018

Sladjana Mirković opowiada o przedłużeniu kontraktu z Chemikiem Police i pobycie na zgrupowaniu reprezentacji Serbii. 

Sladzia dołączyła do naszego klubu przed rozpoczęciem  sezonu. Po roku spędzonym w Policach zdecydowała się na przedłużenie kontraktu. 

- Znałam opowieści o warunkach w Chemiku, jednak w minionym sezonie przekonałam się na własnej skórze. Wszystko jest dopięte na ostatni guzik, my skupiamy się na siatkówce. Cieszę się, że mogę zostać w Policach na kolejny sezon. Polubiłam miasto, wasz sposób życia, mentalność. Po prostu się odnalazłam – mówi. 

Mirković aktualnie przebywa w Brazylii, gdzie wraz z kadrą Serbii rozpoczęła rywalizację w Lidze Narodów. Przygotowania z reprezentacją odbyły się w Belgradzie. 

- Chyba nic nowego nie powiem, bo u nas w kadrze schemat zawsze jest dość podobny. Ciężko pracujemy, dużo trenujemy i tak wyglądał czas w Belgradzie. Teraz zaczęłyśmy pierwszy turniej LN. Priorytetem są mistrzostwa świata, to na pewno, jednak LN również chcemy wygrać. Nie odpuszczamy, bo na pewno taka rywalizacja jest świetną okazją do przetarcia przed turniejem docelowym – podkreśla. 

W pierwszym meczu turnieju w Brazylii Serbia pokonała Japonię 3:0. Dziś (środa) o godzinie 22:30 Serbki zmierzą się z Niemkami, które w pierwszym pojedynku sensacyjnie pokonały Brazylijki.