Siatkarska sobota: w południe Atom, wieczorem Legionovia

19.11.2014

W nadchodzącą sobotę, 22 listopada, kibice siatkówki będą mogli czuć się w pełni usatysfakcjonowani. Oto bowiem zobaczą w akcji obie drużyny reprezentujące KPS Chemik Police w rozgrywkach Orlen Ligi. Najpierw, o godz. 12, w hali w Policach drużyna Młodej Ligi Kobiecej zmierzy się z PGE Atomem Treflem Sopot, a o godz. 18, w hali Arena w Szczecinie pierwszy zespół podejmować będzie SK bank Legionovię Legionowo.

-  Nasz mecz kibice mogą potraktować jako rozgrzewkę przed wieczornym pojedynkiem mistrzyń Polski z Legionovią, tym bardziej, że zapowiadają się niezwykłe emocje – twierdzi manager i druga trener młodej drużyny Chemika Police, Joanna Mirek

Mecz w Młodej Lidze Kobiet na pewno będzie ciekawym widowiskiem, bo naprzeciwko siebie staną lider i wicelider grupy północnej Młodej Ligi Kobiet. Nasz zespół zajmuje drugą lokatę w tabeli, bowiem ma na swoim koncie jedną porażkę, której doznał w meczu wyjazdowym, właśnie z Atomem.

- Tamten pojedynek miał dziwny przebieg i jego losy zdecydowały się w trzeciej partii, kiedy dziewczyny przy prowadzeniu w końcówce seta nie wytrzymały nerwowo i niestety przegrały go i całe spotkanie 1:3. Atom miał jednak w swoim składzie młode, ale doświadczone i ograne już na ligowych parkietach dwie siatkarki z pierwszej drużyny: Damaske i Łukasik. To one miały duży udział w zwycięstwie swojego zespołu – twierdzi Joanna Mirek.

Młode siatkarki Chemika Police będą zatem chciały się zrewanżować za tamtą porażkę. Ale zapewne łatwiej im to przyjdzie, gdy otrzymają wsparcie kibiców.

- Zapraszamy gorąco kibiców siatkówki tym bardziej, że wstęp jest wolny, a w zamian gwarantujemy naprawdę dużą dawkę mocji – dodaje Joanna Mirek.

Natomiast w sobotni wieczór, o godz. 18, w hali Arena w Szczecinie Chemik Police zmierzy się z SK bankiem Logionovią w ramach ósmej kolejki Orlen Ligi. Kibicom przypominamy, że przy okazji tego meczu, z inicjatywy naszych siatkarek odbędzie się akcja „Mikołaj dla schroniska”, w trakcie której zostanie przeprowadzona zbiórka karmy oraz akcesoriów dla zwierząt (legowiska, koce, polarowe narzuty, smycze, itp.), które pozwolą bezdomnym psom i kotom, podopiecznym szczecińskiego schroniska, przetrwać nadchodzącą zimę. Zaprezentowane zostaną także zwierzęta czekające na adopcję.