Podobny start Pałacu jak w zeszłym sezonie

10.11.2017

Informacje sportowe przed spotkaniem Chemik Police – KS Pałac Bydgoszcz. Początek sobotniego pojedynku o godzinie 18 w Policach.

Latem do drużyny Pałacu dołączył trener Piotr Makowski, były selekcjoner reprezentacji Polski. Poza nim, zespół wzmocniło 6 zawodniczek, choć nie wszystkie trafiły do wyjściowej szóstki. 

- Pałac ma podobny skład do tego z zeszłego roku. Styl gry również jest podobny, czyli widowiskowa, szybka siatkówka. Na tle ligi na pewno wyróżnia się w tym elemencie.  Przyjemna dla oka, ale nie zawsze tak efektywna, jak efektowna – charakteryzuje Pałac Marek Mierzwiński, asystent trenera. 

Bydgoszcz to drużyna zdecydowanie prowadząca w rankingu zagrywki. Sobotnie rywalki Chemika serwują ponad 2 asy w każdym secie. 

- Zmian kadrowych nie było dużo, ale wzmocnienia na pewno wartościowe. Wypada wyróżnić powracającą po dłuższej przerwie Magdalenę Mazurek, kiedyś znaną pod nazwiskiem Godos. Siatkarka grająca na najwyższym poziomie w różnych klubach ekstraklasy. Wspomniałbym również o Sandrze Szczygieł. Atakująca dysponująca silnym zbiciem i zagrywką z wyskoku, często punktuje tym drugim elementem – uważa. 

Bydgoszcz aktualnie plasuje się na szóstym miejscu w tabeli. Na swoim koncie ma 2 zwycięstwa i 2 porażki. Jednym z przegranych spotkań był tie break z Developresem SkyRes Rzeszów. 

- W poprzednim sezonie Pałac zanotował bardzo dobry start, a w drugiej części rozrywek nieco spuścił z tonu. Pierwsze kolejki Ligi Siatkówki Kobiet świadczą, że początek Pałac ma podobny. Zaczął z wysokiego C i na pewno będzie starał się utrzymać formę jak najdłużej – dodaje. 

Dla Chemika będzie to trzecie spotkanie we własnej hali. W poprzednich dwóch pokonał POLI Budowlanych Toruń 3:0 i i Polski Cukier Muszyniankę Muszyna 3:1. 

Kasy z biletami otwarte będą w piątek od godziny 16 do 20 i w sobotę od 12 do rozpoczęcia meczu. Bilety można kupić również przez internet (TUTAJ) oraz w punktach sprzedaży abilet.pl (TUTAJ)