Nafta Piła przyjeżdża z nowym trenerem

11.10.2013

Wystarczył zaledwie jeden przegrany mecz w pierwszej kolejce Orlen Ligi, a na stanowisku pierwszego trenera PGNiG Nafty Piła, sobotniego rywala Chemika Police, nastąpiła zmiana. Dotychczasowego szkoleniowca, Dariusza Luksa zarząd klubu wymienił na Wiesława Popika.

Oficjalna wersja personalnego zawirowania w zespole z Piły jest taka, że trener Dariusz Luks z własnej i nieprzymuszonej woli, w miniony poniedziałek, przyszedł do zarządu klubu z podaniem o rozwiązanie umowy o pracę z przyczyn osobistych. Jaka, tak naprawdę, była przyczyna zwolnienia trenera, najlepiej wie on sam i prezes Pilskiego Towarzystwa Piłki Siatkowej, Radosław Ciemięga. Fakt jest taki, że nie popracował w klubie zbyt długo, bowiem został zatrudniony niedawno w miejsce prowadzącego drużynę Nafty Piła w minionym sezonie, Mirosława Zawieracza.

Nie ulega wątpliwości, że start pilanek w Orlen Lidze nie wypadł zbyt dobrze, jednak za rywalki miały bardzo mocną ekipę Impelu Wrocław, wymienianą w gronie faworytów do tytułu mistrza Polski w bieżącym sezonie. PGNiG Nafta Piła przegrała to spotkanie 0:3, w setach do: 20, 11 i 16. Najskuteczniejszą zawodniczką była Natalia Krawulska – 9 pkt. Punktowały także: Colen Ward – 6 pkt, Agata Babicz i Faimie Rose Kingsley – po 4 pkt., Magdalena Wawrzyniak, Irina Archangielskaja – po 1 pkt.

Sobotni rywal naszej drużyny ma na swoim koncie wiele sukcesów. W latach 1999-2002 była to najmocniejsza ekipa w polskiej lidze. Pilanki czterokrotnie z rzędu zdobywały wówczas mistrzostwo Polski. W swojej historii mają trzy tytuły wicemistrza kraju oraz dwa razy zdobywały brązowy medal. Czterokrotnie zdobyły także Puchar Polski i raz Superpuchar.

Czy pod wodzą nowego trenera Nafta Piła, jak kiedyś, będzie rozdawała karty w Orlen Lidze? Z odpowiedzią na to pytanie należy poczekać. Niewątpliwie Wiesław Popik jest uznanym szkoleniowcem, potrafiącym poprowadzić swoje drużyny do sukcesów. Jako trener pracował z następującymi drużynami:: BBTS Siatkarz-Original Bielsko-Biała, Chemik-Delecta Bydgoszcz, MKS Dąbrowa Górnicza, Stal Mielec, Organika Budowlani Łódź i BKS Aluprof Bielsko-Biała. Był również asystentem trenera reprezentacji Polski, Alojzego Świderka.