MLK: Zwycięstwo daje Chemikowi lidera

10.12.2016

Chemik Police pokonał Legionovię Legionowo 3:1 i został liderem tabeli grupy A w Młodej Lidze Kobiet.

Inauguracyjny set był dość dziwny, obie drużyny miały problemy z utrzymaniem jakości. Chemik świetnie zaczął, później jednak przytrafił mu się przestój. Przy stanie 16:16 w polu serwisowym dwa ważne oczka zdobyła Magdalena Stysiak. W końcówce tym samym popisała się Ewelina Kartsztun, która zanotowała imponującą serię, a dodatkowo gospodynie wykorzystywały kontry, dzięki czemu wygrały do 19.

W drugą odsłonę lepiej weszły przyjezdne. Udało im się wypracować kilka oczek przewagi, o czas prosiła Joanna Mirek. Chemik stopniowo odrabiał straty. Ponownie w polu serwisowym przypomniała o sobie Karsztun. Policzanki zniwelowały straty pod koniec seta, przy stanie 21:21. W końcówce dobrze zagrywała Adrianna Wróblewska, a finalny punkt padł łupem Stysiak (25:23).

Trzecia odsłona była bardzo zacięta. Do połowy korzystniej prezentowały się siatkarki z Legionowa, później inicjatywę przyjęły gospodynie. Pod koniec miały nawet piłkę meczową, jednak nie udało im się jej wykorzystać. Legionovia zagrała odważnie w ataku i wygrała na przewagi.

Podopieczne Joanny Mirek nie podłamały się. Porażka w końcówce tylko je zmotywowała, dodała animuszu. W kolejny set weszły bardzo przekonująco. Skuteczna w ataku była Aleksandra Długosz, która wielokrotnie znajdowała dziury w bloku przeciwniczek. Dokładała do tego silną zagrywkę z wyskoku. Policzanki zwyciężyły do 13 i cały mecz za trzy punkty.

Dzięki wygranej Chemik awansował na pierwszą pozycję w tabeli grupy A. Policzanki dwa tygodnie z rzędu pokonywały liderów tabeli. Oba spotkania za trzy punkty.

Chemik Police - Legionovia Legionowo 3:1 (25:19, 25:23, 24:26, 25:13)

Chemik: Abramajtys, Suwała, Długosz, Karsztun, Stysiak, Wróblewska, Świt (l.) oraz Łubniewska.

MVP: Aleksandra Długosz