Łatwa droga Chemika do Final Four Pucharu Polski

16.12.2014

Dzisiaj w siedzibie Profesjonalnej Ligi Piłki Siatkowej S.A. w Warszawie odbyło się losowanie par rozgrywek o Puchar Polski 2015 na szczeblu centralnym. Zgodnie z regulaminem, Chemik Police jako lider na półmetku fazy zasadniczej walki o mistrzostwo Polski udział w pucharowej rywalizacji rozpocznie od ćwierćfinału. Jeśli zwycięży, zagwarantuje sobie udział w Final Four Enae Cup 2015.

Rywalem naszej drużyny w walce o udział w finałowej rozgrywce o Puchar Polski będzie jeden z czterech zespołów: ŁKS Commercecon Łódź, KS Pałac Bydgoszcz, KSZO Ostrowiec Świętokrzyski i SK bank Legionovia Legionowo. Najlepsza ekipa z tej grupy będzie przeciwnikiem Chemika Police w meczu ¼ Pucharu Polski, który rozegrany zostanie 25 lutego lub 7 marca 2015 r. Jeśli  okaże się nim pierwszoligowiec z Łodzi - ŁKS Commercecon, wówczas spotkanie odbędzie się na jego boisku, w Łodzi. W każdym innym wariancie gospodarzem ¼ finału Pucharu Polski będzie Chemik Police.

Finałowy turniej o Puchar Polski zaplanowano na 14-15 marca 2015 r. Organizatorzy nie podali jeszcze miasta - gospodarza tej imprezy.