Kibice i siatkarki będą Mikołajami dla bezdomnych zwierząt

20.11.2014

Wzorem roku ubiegłego siatkarki Chemika Police zapraszają kibiców do udziału w akcji charytatywnej „Mikołaj dla schroniska”. Przed sobotnim meczem z Legionovią, który rozpocznie się o godz. 18, w holu hali Arena w Szczecinie przeprowadzona zostanie zbiórka pożywienia (sucha karma, konserwy) oraz akcesoriów (legowisk, koców, polarowych narzut, itp.) dla podopiecznych Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie. Zaprezentowane też zostaną zdjęcia psów czekających na adopcję. Natomiast wolontariusze z Międzynarodowego Ruchu na Rzecz Zwierząt Viva przeprowadzą kwestę. 

Ubiegłoroczna akcja „Mikołaj dla schroniska” była niezwykle udana. Dzięki ofiarności kibiców udało się zebrać kilkaset kilogramów karmy oraz wiele materiałów, z których przygotowano ciepłe legowiska. Na podobne efekty w tym roku liczy Magdalena Pawłowska, kierowniczka Schroniska dla Bezdomnych Zwierząt w Szczecinie.

- Bardzo się cieszę, że akcja „Mikołaj dla schroniska” będzie przeprowadzona także w tym roku. To jest naprawdę niezmiernie ważna pomoc. Muszę powiedzieć, że inicjatywa siatkarek Chemika Police znalazła naśladowców. Kontaktują się z nami inne kluby sportowe, także szkoły, przedszkola oraz indywidualne osoby,  które chcą w jakiś sposób pomóc zwierzętom przetrwać nadchodzącą zimę.  Aby nasi czworonożni podopieczni spędzili kolejne miesiące w dobrej kondycji potrzebna jest karma, legowiska, które musimy często wymieniać, a także smycze i obroże, bo nasi wolontariusze wyprowadzają psy na spacery, aby nie spędzały całych dni jedynie w boksach – powiedziała nam Magdalena Pawłowska.

W sobotę, w ramach akcji „Mikołaj dla schroniska” zaprezentowane zostaną zdjęcia psów, które czekają na adopcję. Być  może wśród kibiców siatkówki znajdą się ich nowi opiekunowie, a bezdomne obecnie psy nadchodzącą zimę spędzą w przytulnym domu?   

- Obecnie mamy 116 psów i możemy się tą liczbą chwalić, uznajemy ją jako nasz duży sukces, bo bywały lata, kiedy w boksach, mocno przepełnionych, było ponad 300 psów. Zwierzęta mają więc lepsze warunki bytowe. Opiekujemy się też gromadą około 50 kotów, w tym tych w klatkach jest zaledwie 15, reszta to żyjące wolno na terenie schroniska. To przede wszystkim efekt adopcji, ponad 60 procent wszystkich naszych podopiecznych znajduje swoich nowych opiekunów – dodała kierowniczka schroniska.

Pomysłodawczynią akcji „Mikołaj dla schroniska”, w którą zaangażowało się już tak wiele osób, jest Agnieszka Bednarek-Kasza, która często odwiedza szczecińskie schronisko, pomaga pracującym tam wolontariuszom. Podczas wczorajszej wizyty zajęła się m.in. Amirem, sympatycznym psiakiem czekającym na nowego pana. 

- Ta konkretna akcja to wynik mojego zamiłowania do zwierząt, ale tak samo chętnie udzielam się w różnych innych tego typu przedsięwzięciach, m.in. na rzecz dzieci, osób chorych, potrzebujących. Uważam bowiem, że my, sportowcy, będąc niejako osobami publicznymi, medialnymi, bezpośrednio możemy dotrzeć z informacją do szerokiego grona odbiorców, nagłośnić daną akcję, przybliżyć problemy tych, którzy potrzebują wsparcia innych. To nie kosztuje przecież ani wiele wysiłku, ani czasu więc uważam, że należy to robić – stwierdziła pani Agnieszka.

Kibicom z Polic przypominamy, że na sobotni mecz do hali Arena w Szczecinie dojadą darmowymi autobusami, a po zakończonym meczu wrócą nimi do domu.

Oto rozkład jazdy darmowych autobusów 22.11.2014 r.

16:30 – Kinga - Police Rynek – Tanowo – Pilchowo - Arena Szczecin.
16:40 – Kinga – Arena Szczecin.
16:50 – Kinga- Police Rynek – Tanowo – Pilchowo - Arena Szczecin.
17:00 – Kinga – Arena Szczecin.
Pierwszy autobus powrotny odjedzie z zatoki autobusowej usytuowanej przy ul. Franciszka Jarzyńskiego (po przeciwnej stronie wejścia głównego, z tyłu Areny, od strony jednostki wojskowej) 20 minut po zakończeniu meczu. Kolejne co 5 minut.