Chemik przerwał passę pilanek

2.12.2015
Chemik Police pokonał PTPS Piła 3:0. Policzanki po dziesięciu kolejkach mają na swoim koncie trzydzieści punktów.

Spotkanie rozpoczęło się od walki punkt za punkt. Gospodynie zdołały odskoczyć przy zagrywce Yonkairy Peny. Po dobrym ataku w kontrze Madelaynne Montano prowadziły 12:8. Festiwal plasów prezentowała Anna Werblińska. Przyjmująca Chemika przez pierwsze dwadzieścia punktów meczu nie zdecydowała się na atak siłowy, punktowała różnymi formami plasów i kiwek. Chemik utrzymywał czteropunktowe prowadzenie do samej końcówki. Pomimo asa serwisowego Joanny Sobczak przyjezdne nie dały rady odrobić strat.

Przy stanie 3:4 w drugiej odsłonie najdłuższą wymianę meczu wygrały siatkarki PTPS. Akcja trwała ponad minutę. Żadna ze stron nie mogła skończyć ataku. Po skutecznym bloku na Peni przyjezdne zeszły na pierwszą przerwę techniczną z jednopunktowym prowadzeniem.

Gospodynie popełniały sporo niewymuszonych błędów. Nieporozumienia, brak komunikacji. O czas poprosił Giuseppe Cuccarini (13:14). Słowa trenera przyniosły oczekiwany skutek. Dobrym atakiem w kontrze popisała się Pena, skuteczny blok dołożyła Agnieszka Bednarek-Kasza. Chemik prowadził dwoma punktami (16:14). Pilanki chciały wrócić do gry z początku partii, jednak dwukrotnie w ataku pomyliła się Kiesha Leggs. Końcowy wynik seta to 25:18.

W dobrej formie była Montano. Kolumbijka kończyła większość akcji w ofensywie. Grała regularnie i efektywnie. Pilanki jednak, zgodnie z przewidywaniami, nie poddawały się w żadnym momencie. Porażka w dwóch setach nie odebrała im ochoty do grania, dlatego set zaczął się od zaciętej walki punkt za punkt (12:12).

Policzanki odskoczyły przy zagrywce Izabeli Kowalińskiej. W kontrze efektownym atakiem popisała się Pena, w kolejnej akcji pilanki popełniły błąd i w trakcie drugiej przerwy technicznej przegrywały 13:16. Gra przyjezdnych się posypała. Zaczęły atakować w aut, straciły cierpliwość.

Chemik wygrał wszystkie spotkania w ORLEN Lidze i pozostaje liderem tabeli. Kolejny mecz mistrzyń Polski już w piątek. Przeciwnikiem będzie Developres SkyRes Rzeszów.

Chemik Police - PTPS Piła 3:0 (25:20, 25:18, 25:17)

Chemik: Werblińska (11), Pena (13), Mróz (7), Bednarek-Kasza (8), Montano (16), Wołosz, Zenik (l.) oraz Kowalińska, Bełcik (2).

MVP: Mariola Zenik