Chemik – Aluprof: Walka o ósme zwycięstwo

20.11.2015

W ósmej kolejce ORLEN Ligi Chemik Police podejmie BKS Aluprof Bielsko-Biała. Początek spotkania w niedzielę (22.11.) o godzinie 18.

Bielszczanki mają na swoim koncie cztery wygrane i trzy przegrane spotkania. Piętnaście punktów gwarantuje im siódme miejsce w ligowej tabeli. Najwięcej oczek w drużynie zdobywa Helena Horka (blisko cztery w każdym secie). BKS w swoich szeregach posiada środkowe, które łącznie zdobyły 53 punkty blokiem (Małgorzata Lis 27 i Kornelia Moskwa 26). Daje im to odpowiednio trzecie i czwarte miejsce wśród najlepiej blokujących ORLEN Ligi.

Aluprof jest drugą z najskuteczniejszych drużyn ekstraklasy. Kończy 31 procent ataków. Lepszy jest tylko Chemik (35 procent).
W ostatniej kolejce najbliższy rywal mistrzyń Polski pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0. MVP pojedynku uznano Lis. Środkowa zdobyła 13 punktów (7 atakiem, 5 blokiem, 1 zagrywką).

Policzanki z kolei wygrały wszystkie spotkania rozgrywane od początku bieżących rozgrywek ligowych. Po siedmiu kolejkach, z kompletem punktów, zajmują pierwsze miejsce w ligowej tabeli. W ostatniej kolejce pokonały Budowlanych Łódź 3:1. To był dopiero drugi set, który Chemik stracił w ORLEN Lidze.

- W ekstraklasie każdy zespół potrafi zaskoczyć. Dobrym przykładem jest PTPS Piła i niespodzianki w ich wykonaniu. Aluprof to solidny przeciwnik. Fajnie, że przed meczem miałyśmy trochę więcej czasu na regenerację i liczę na to, że zdobędziemy trzy punkty – mówi Mariola Zenik, libero.

Dla kibiców przygotowaliśmy specjalne promocje. Zorganizowane grupy szkolne wejdą na mecz za darmo, a studenci, po okazaniu legitymacji, za pięć złotych.

Początek niedzielnego spotkania w Azoty Arenie o godzinie 18.

Dla kibiców z Polic podstawiony zostanie darmowy autobus, który ruszy o godzinie 16:30 z przystanku Police Rynek, następny przystanek – CH Kinga. Kurs powrotny 20 minut po zakończeniu meczu.

Przypominamy, że wciąż można kupić wejściówki na spotkanie Chemik Police – BKS Aluprof Bielsko-Biała w internecie na www.chemik-police.com oraz www.kupbilet.pl, a także w salonach EMPiK i punktach STS w całej Polsce.

Bilety są również dostępne w kasach Azoty Areny w dniu meczu od godziny 13.