Cenne doświadczenia z meczów z reprezentacją Belgii

21.09.2014

Zespół Chemika Police ma za sobą kolejny etap budowania formy przed trudnym sezonem, w którym bronić będzie mistrzowskiego tytułu oraz rywalizować w Lidze Mistrzów. Nasze panie dwa pierwsze dni w minionym tygodniu trenowały w hali Arena w Szczecinie,  a kolejne spędziły w Belgii, gdzie przebywały na zaproszenie narodowej drużyny tego kraju, przygotowującej się do turnieju o mistrzostwo świata, który rozpoczyna się w najbliższy wtorek, 23 września. Przed wyjazdem do Włoch, gdzie toczyć się będzie walka o miano najlepszej narodowej żeńskiej drużyny siatkarskiej na naszym globie, sztab szkoleniowy reprezentacji Belgii właśnie naszą drużynę wybrał i zaprosił do udziału we wspólnych treningach i rozegrania ostatnich meczów kontrolnych, co jest bez wątpienia dużym wyróżnieniem.

W trakcie pobytu w Belgii nasz zespół rozegrał dwa mecze sparingowe. W czwartkowy wieczór, w Genk, reprezentacja tego kraju wygrała z Chemikiem Police 3:0 (25:21, 25:11, 25:20). Wynikiem 3:0 dla Belgii (25:23, 25:20, 25:20) zakończył się drugi mecz kontrolny rozegrany w Couvin. 

Oto, jak  pobyt w Belgii oraz sportowe efekty tej wizyty ocenia Giuseppe Cuccarini, trener naszego zespołu: 

- To dla nas bardzo miłe, że Chemik Police został zaproszony przez reprezentację Belgii. Po wcześniejszych grach kontrolnych (z Legionovią i Frydek-Mistek - przyp. red.) potrzebowaliśmy sprawdzianu z drużyną na wysokim poziomie. Mieliśmy więc okazję do sprawdzianu z przeciwnikiem prezentującym najwyższy poziom. To przecież jedna z najlepszych drużyn narodowych w Europie, będąca obecnie, przed turniejem o mistrzostwo świata, w szczytowej swojej formie. My jesteśmy wciąż na etapie jej budowania. Codziennie, nie wyłączając pobytu w Belgii, zawodniczki są w ciężkim treningu siłowym. Jesteśmy więc na innym poziomie przygotowań niż reprezentacja Belgii, a mimo to, nie patrząc oczywiście na wynik, bo nie o to mi chodzi,  drużyna zaprezentowała się dobrze. Można powiedzieć, że po dwa sety w każdym z meczów dziewczyny zagrały na dobrym poziomie. Zdobyliśmy doświadczenia, które na tym etapie przygotowań są cenne. Pod każdym względem były więc to dla nas bardzo dobre dni treningowe. Teraz, przez najbliższe dni skupimy się nad ćwiczeniem i doskonaleniem niektórych elementów technicznych i taktycznych, aby jak najlepiej przygotować się do meczu o superpuchar z Muszyną. Wcześniej na turnieju w Szamotułach zagramy także z najsilniejszymi drużynami z ubiegłego sezonu: Atomem Trefl Sopot i Impelem Wrocław. To będzie kolejne ważne doświadczenie przed nowym sezonem.