Azoty Arena w ORLEN Lidze wciąż niezwyciężona

7.01.2017

Chemik Police pokonał KS Pałac Bydgoszcz 3:1. Policzanki z kompletem piętnastu zwycięstw prowadzą w tabeli ORLEN Ligi.

Gospodynie od początku pokazały odpowiednie podejście do sobotniego meczu. Rozpoczęły agresywnie od dwóch skutecznych bloków w wykonaniu Stefany Veljković i Katarzyny Zaroślińskiej. Świetnie w mecz weszła Malwina Smarzek. Przyjmująca radziła sobie w ataku ze skrzydła, a do tego dołożyła trudną zagrywkę flotem. Chemik wygrał do 10.

Druga partia zdecydowanie różniła się od pierwszej. Pałac zupełne odmienił swoją grę, uspokoił przyjęcie i znacząco utrudnił serwis. Bydgoszczanki wypracowały siedmiopunktową przewagę i utrzymywały ją do środkowej części seta. Chemik zaczął odrabiać. Stopniowo, w każdym ustawieniu redukował straty. Remis udało się wywalczyć dopiero przy stanie 21:21. Chwilę później gospodynie obroniły piłkę setową, a następnie ustawiły dwa skuteczne bloki. Najpierw kapitalny pojedynczy blok Veljković, w następnej akcji podobny wyczyn dodała Joanna Wołosz (26:24).

Kolejna odsłona rozpoczęła się od gry punkt za punkt i trwała w takim rytmie do stanu 14:14. Potem bydgoszczanki zaczęły odskakiwać. Skuteczna w ataku była Ewelina Krzywicka, która po trzech setach miała na swoim koncie 15 punktów. Chemik starał się odrobić straty, ale tym razem mu się nie udało (22:25).

Pałac nie zwalniał tempa. Chemik wzmocnił zagrywkę i grę w ataku, ale i tak trudno było mu odskoczyć. Ciężar gry wzięła na siebie Katarzyna Zaroślińska, która najpierw posłała as serwisowy, a potem dołożyła kilka skutecznych zbić w końcówce. Chemik wygrał do 19 i cały mecz 3:1.

Chemik Police - KS Pałac Bydgoszcz 3:1 (25:10, 26:24, 22:25, 25:19)

Chemik: Zaroślińska (26), Wołosz (3), Werblińska (5), Smarzek (20), Veljković (11), Bednarek-Kasza (2), Zenik (l.) oraz Blagojević (2), Gajgał-Anioł (8).

MVP: Katarzyna Zaroślińska