2. kolejka Orlen Ligi – zwycięstwa faworytów

22.10.2015

O braku zaskakujących wyników może świadczyć fakt, że największą niespodzianką jest wygrany set PTPS Piła w meczu z Impelem Wrocław. Warto również zaznaczyć, że środowym spotkaniem w Orlen Lidze zadebiutowała Karolina Costagrande. Włoszka zdobyła 20 punktów (35% w ataku) i przyjmowała ze skutecznością 52% (choć tylko 7% odbioru perfekcyjnego). MVP uznano Milenę Radecką, rozgrywającą.

PTPS Piła - Impel Wrocław 1:3 (23:25, 25:23, 20:25, 17:25)

Piła: Skorupa, Kwiatkowska, Sobczak, Babicz, Wilk, Leggs, Pauliukowskaja (libero) oraz Kukulska.

Impel: Radecka, Ptak, Kąkolewska, Kaczor, Hildebrand, Costagrande, Durr (libero) oraz Kossanyiova, Sikorska.

W innym meczu drugiej kolejki Polski Cukier Muszynianka Muszyna pokonał Developres SkyRes Rzeszów bez straty seta. Z dobrej strony pokazały się skrzydłowe „Mineralnych”. Każda z nich skończyła mecz z atakiem powyżej 45% skuteczności. MVP uznano Julię Milovits, rozgrywającą.

Developres SkyRes Rzeszów - Polski Cukier Muszynianka Muszyna 0:3 (18:25, 23:25, 11:25)

Developres: Otasević, Kapturska, Hawryła, Śliwińska, Bonczewa, Skiba, Borek (libero) oraz Wańczyk, Budzoń, Jagodzińska, Nowakowska, Głaz, Warzocha, Filipowicz.

Polski Cukier Muszynianka: Savić, Grejman, Helić, Sosnowska, Kurnikowska, Milovits, Krzos (libero) oraz Skrzypkowska.

Łącznie w drugiej kolejce rozegrano tylko cztery spotkania. Z powodu przedsezonowej prezentacji siatkarzy i meczu sparingowego PGE Skry Bełchatów w  Atlas Arenie, nie rozegrano meczu KS Pałac Bydgoszcz – Budowlani Łódź (przełożony na 28 października). Z kolei mecz BKS Aluprof Bielsko-Biała – SK bank Legionovia Legionowo odbędzie się 18 listopada.