Święto siatkówki w Arenie z dedykacją dla Grzegorza Boćka

10.10.2014

Wspaniała zabawa oraz doping kibiców, wyjątkowa oprawa meczu, efektowna prezentacja siatkarek Chemika Police i sportowa walka na parkiecie – wszystko to złożyło się na piękne widowisko, którego świadkami było kilka tysięcy fanów siatkówki. Inauguracja występów aktualnych mistrzyń Polski w hali Arena w Szczecinie wypadła tym bardziej okazale, że nasze panie zwycięsko wyszły z pojedynku z turecką drużyną Galatasaray Stambuł. Ponadto dzisiejsze widowisko miało bardzo ważny, charytatywny wymiar. Prezes Klubu Piłki Siatkowej Chemik Police S.A., Joanna Żurowska poinformowała wszystkich zebranych w hali Arena, że dochód z biletów sprzedanych na imprezę przeznaczony zostanie, za pośrednictwem Fundacji Kamilli Skolimowskiej, na pomoc w walce z rakiem znakomitemu siatkarzowi, reprezentantowi Polski, Grzegorzowi Boćkowi.

- Doping kibiców, cała oprawa była fantastyczna – powiedziała tuż po zakończeniu meczu kapitan Chemika Police, Anna Werblińska. – Bardzo dziękuję wszystkim, którzy uczestniczyli w tym wydarzeniu i wsparli tym samym jego charytatywny cel.

W podobnym tonie wypowiedział się trener mistrzyń Polski, Giuseppe Cuccarini:

- Hala jest piękna i cieszę się, że tak dużo kibiców przyszło na nasz mecz – stwierdził. – Mam nadzieję, że na nasze spotkania w Orlen Lidze i w Lidze Mistrzów, widownia będzie się wypełniać jeszcze bardziej, do ostatniego miejsca i z trybun dostaniemy mocne wsparcie w walce o sukcesy.

Dzisiejsze spotkanie z Galatasaray podobnie jak środowe i czwartkowe, wspólne treningi z Turczynkami, było istotne z punktu widzenia sportowego i szkoleniowego. Mecz rozegrany został bowiem w terminie drugiej kolejki Orlen Ligi, w ramach której Chemik powinien się zmierzyć z Impelem Wrocław. Ze względu na absencję dwóch Serbek reprezentujących swój kraj w mistrzostwach świata, mecz z wrocławiankami został przełożony na 5 listopada. Rozegrany pojedynek z Galatasaray był więc kolejnym, ważnym testem sprawdzającym aktualną formę naszych mistrzyń przed czekającymi je meczami z trudnymi rywalami.

- Nasze przygotowania do sezonu zostały z konieczności zmienione, musieliśmy je w pewnym momencie przerwać na wyjazd do Rzeszowa, którego początkowo miało nie być, a następnie ponownie wznowić cykl treningowy – wypowiedział się Giuseppe Cuccarini w kwestii oceny sportowej formy swojej drużyny. – Wczorajsza gra nie była najlepsza, dzisiaj jestem zadowolony z postawy swoich zawodniczek i uważam, że z tygodnia na tydzień dyspozycja drużyny będzie na coraz wyższym poziomie.

Chemik Police – Galatasaray Daikin Stambuł 3:0 (25:21, 25:19, 25:21)
Chemik Police: Anna Werblińska – 8, Mróz – 2, Bjelica – 5, Glinka-Mogentale – 3, Gajgał-Anioł – 5, Rabka – 1 oraz Zenik (l), Jagieło – 5, Kowalińska – 16.
Galatasaray Daikin Stambuł: Alikaya - 4, Germen – 3, Arslan – 9, Gurkaynak - 5, Meijners – 1, Kalac - 8 oraz Guneyligi (l), Aydinlar, Dumanoglu, Kilic – 1.

Mecz z Galatasaray i widowisko w hali Arena to nie jedyne atrakcje dla kibiców Chemika Police w ten weekend. W sobotę i niedzielę zaplanowano spotkania z siatkarkami w Centrum Handlowym Galaxy. Na specjalnym stoisku Chemika Police, na II piętrze obiektu, będzie okazja do porozmawiania, zrobienia zdjęć, otrzymania autografów oraz sprawdzenia się w typowo siatkarskim konkursie na wysokość wyskoku dosiężnego, w rozrywkach na konsolach Xbox 360 i sensorach Kinect.
W sobotę kibice spotkają się:
- w godz. 12:45 - 13:30 z Katarzyną Mróz,
- w godz. 16:15 - 17:00 z Katarzyną Gajgał-Anioł,
- w godz. 19:45 - 21:00 z Małgorzatą Glinką-Mogentale i Aleksandrą Krzos.

W niedzielę, w CH galaxy spotkać będzie można:
- w godz. 12:45 - 13:30 Agnieszkę Rabkę,
- w godz. 15:45 -16:30 Anę Bjelica i Sanję Malagurski,
- w godz. 18:45 - 20:00 Aleksandrę Jagieło i Agnieszkę Bednarek-Kaszę.