Siatkarki i siatkarze zagrają dla hospicjum

21.05.2014

Już w najbliższą sobotę, 24 maja o godz. 18, w hali Szczecińskiego Domu Sportu odbędzie się „Mecz Gwiazd”, w którym na parkiecie zobaczymy znane siatkarki, siatkarzy i skoczków narciarskich. Impreza odbędzie się już po raz piąty, a dochód z niej zostanie przeznaczony dla podopiecznych Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych.

Wśród gwiazd nie zabraknie oczywiście siatkarek Chemika Police. Drużynę aktualnego Mistrza Polski i zdobywcy Pucharu Polski reprezentować będą Katarzyna Gajgał – Anioł, Katarzyna Mróz i Agnieszka Bednarek – Kasza. Delegację naszego klubu uzupełni fizjoterapeuta, Rafał Antczak

- W ubiegłym roku uczestniczyłam w tej imprezie i od razu zadeklarowałam, że o ile będę mogła, to zawsze zagram i zawszę będę wspierać tę inicjatywę – mówi nasza środkowa, Katarzyna Mróz. - No i dotrzymuje słowa. Cel tej imprezy jest tak ważny, że nie trzeba było mnie namawiać do wzięcia w niej udziału. Zresztą zawsze, kiedy jest możliwość choć w niewielkim stopniu pomóc komuś, kto tej pomocy potrzebuje, staram się to robić.

Katarzyna Mróz nie tylko poprzez grę i występ na parkiecie przyczyni się do wsparcia zachodniopomorskiego hospicjum. Szykuje także niespodziankę, którą będzie można wylicytować.
- Podobnie jak na Wielką Orkiestrę Świątecznej Pomocy, tak teraz także chcę dołożyć od siebie jeszcze coś ekstra do wspólnego dzieła – deklaruje pani Kasia. - Chyba nie trudno się domyślić, że będzie to słodka i smaczna niespodzianka.

Licytacji będzie znacznie więcej, cześć z nich już trwa na Allegro. Do nabycia są m.in. narty Kamila Stocha, koszulki Małgorzaty Glinki – Mogentale i Anny Werblińskiej, Michała Bąkiewicza, Piotra Nowakowskiego, Grzegorz Fijałka, Jerzego Dudka, Katarzyny Skowrońskiej, Jerzego Janowicza, a także medal Mistrzów Polski – siatkarzy Skry Bełchatów i koszulka Pogoni Szczecin oraz wiele, wiele innych sportowych gadżetów przekazanych przez zawodników wspierających ideę imprezy.    

A kogo zobaczymy na parkiecie w „Meczu Gwiazd”?

Tradycyjnie na to spotkanie mocną ekipę wystawia reprezentacja polskich skoczków narciarskich. Co prawda nie będzie lidera naszej reprezentacji, dwukrotnego złotego medalisty Igrzysk Olimpijskich z Soczi, Kamila Stocha, ale pozostali kadrowicze stawią się niemal w komplecie. Organizatorzy zapowiadają, że zobaczymy wiele znakomitych siatkarek i siatkarzy. Sławy tej dyscypliny zasiądą także na ławkach trenerskich: na jednej Waldemar Wspaniały, a na drugiej Miguel Angel Falaska – zdobywca Mistrzostwa Polski ze Skrą Bełchatów w swoim debiutanckim sezonie jako szkoleniowiec.

Kibice, nie tylko siatkówki, mogą więc liczyć na niezapomniane chwile i niecodzienne spotkania ze swoimi idolami. Warto wybrać się w sobotę do hali SDS, by być nie tylko świadkiem fantastycznego wydarzenia, ale także wspomóc szczytny cel imprezy.