Puchar CEV anulowany

24.04.2020

Europejska Konfederacja Siatkówki podjęła decyzję o anulowaniu rozgrywek w sezonie 2019/20.

CEV odwlekała decyzję przez kilka tygodni. Finalnie, z powodu pandemii koronawirusa, podjęła decyzję o anulowaniu rozgrywek bez rozstrzygania o wynikach końcowych. 

Grupa Azoty Chemik Police wciąż liczył się w walce o tytuł. Policzanki wygrały wszystkie spotkania, dotarły do półfinału, gdzie miały zmierzyć się z francuskim Volero Le Cannet. 

- Spodziewaliśmy się takiej decyzji CEV. Obecnie nie ma warunków do rozgrywania spotkań siatkarskich, dlatego decyzję, choć przekazaną dość późno, uważamy za sprawiedliwą. Na pewno żałujemy, że tak wszystko się skończyło, ponieważ, moim zdaniem, mieliśmy szanse na zwycięstwo w turnieju i dopisanie czwartego trofeum w bieżącym sezonie – mówi Paweł Frankowski, prezes. 

CEV poinformowała również o systemie podziału środków za udział w rozgrywkach oraz zwolnieniu z części opłat transferowych przed sezonem 2020/21. 

- Przezwyciężymy kryzys jedynie poprzez trzymanie się razem i skupianie na podstawowych potrzebach. Niewątpliwie nasze decyzje nie mogą opierać się na indywidualnych interesach. Musimy reprezentować 56 członków federacji, harmonizując potrzeby różnych interesariuszy, pamiętając o szerszym obrazie europejskiej siatkówki – mówi Aleksandar Boricić, prezes CEV.