Nowy kontrakt Marleny Kowalewskiej

23.04.2020

Marlena Kowalewska podpisała kontrakt z Grupa Azoty Chemikiem Police na sezon 2020/21. 

Marlena ma za sobą bardzo dobry czas. Trzykrotnie doceniano jej grę nagrodami MVP. Z drużyną wygrała mistrzostwo, puchar i Superpuchar Polski. Wielu ekspertów uznało ją za najlepszą rozgrywającą LSK. 

- To był najlepszy sezon w mojej karierze. Żałuję, że nie został dokończony. W końcu poczułam luz w graniu, zaczęłam czerpać z niego prawdziwą przyjemność. Dlatego przedłużenie umowy z Chemikiem było pierwszym wyborem – mówi. 

Marlena rozwinęła się również za sprawą współpracy z trenerem Ferhatem Akbasem. Wielokrotnie podkreślała, że dał jej nowe spojrzenie na siatkówkę. 

- W minionym sezonie kibice w Policach oglądali narodziny nowej, świetnej rozgrywającej. Pracowała bardzo ciężko, co pozwalało jej szybko podnosić umiejętności. W przyszłym sezonie może być jeszcze lepiej, ponieważ Marlena otrzymała zastrzyk doświadczenia i pewności siebie, który jest bardzo cenny. Jestem dumny, że możemy razem pracować – mówi Akbas. 

Marlena to pierwsza zawodniczka, która zagra w składzie Chemika w sezonie 2020/21. O kolejnych ruchach transferowych poinformujemy w przyszłości. 

Film promujący nowy kontrakt Marleny dostępny jest TUTAJ.