Małgorzata Glinka-Mogentale ambasadorką akcji „Wspólnie przeciw białaczce!”

26.05.2014

Dzisiaj, w siedzibie Polskiego Związku Piłki Siatkowej w Warszawie, podczas specjalnej konferencji prasowej Małgorzata Glinka-Mogentale i Paweł Zagumny oficjalnie zostali ambasadorami akcji „Wspólnie przeciw białaczce!” Fundacji DKMS Bazy Dawców Komórek Macierzystych Polska, wspieranej przez PZPS. 

– To bardzo cenna, ważna akcja służąca ratowaniu ludzi. Dlatego bardzo cieszę się bardzo i jestem bardzo dumna, że otrzymałam propozycję wsparcia działań fundacji. Całym sercem będę się angażować w akcję, bowiem to bardzo ważne by jak najwięcej ludzi znalazło się w bazie dawców. To przecież służy ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego. Wiem, co to znaczy, bo mój przyjaciel Jacek Kasprzyk, przy wsparciu żony i syna oraz dzięki zaangażowaniu wielu ludzi bardzo dzielnie walczy z tą chorobą i naprawdę daje radę, ale nadal czeka na dawcę – mówiła Małgorzata Glinka-Mogentale.

– Małgorzata ma absolutną rację. To szlachetne i piękne, że tysiące ludzi gotowych jest zarejestrować się w bazie. My jesteśmy po to, aby promować tę akcję i sprawić, że liczba dawców pozwoli uratować zdrowie i życie, jak największej liczbie chorych. My sportowcy powinniśmy służyć swoimi nazwiskami i osobami w takich sytuacjach.  – powiedział Paweł Zagumny, który na konferencji pojawił się tuż po powrocie ze Słowenii, gdzie nasza reprezentacja wywalczyła awans do przyszłorocznych mistrzostw Europy.

Działania fundacji będą prowadzone podczas wszystkich meczów Ligi Europejskiej, Ligi Światowej, World Grand Prix rozgrywanych w Polsce oraz FIVB Mistrzostw Świata w Piłce Siatkowej Mężczyzn Polska 2014.

Akcję spontanicznie wsparła Karolina Szostak, znana prezenterka Polsatu.  – To prawda. Po przeczytaniu oficjalnego komunikatu o akcji sama zadzwoniłam do związku, że chcę być, chcę pomagać, chcę być pomocną. Nie mam żadnej wątpliwości, że środowisko sportowe a szczególnie mediów będzie wspierać tę ideę. Już jakiś czas temu wsparła ją żona Pawła Zagumnego, Oliwia – zarejestrowana w bazie. Barawo! 
Telewizja Polsat transmitować będzie wszystkie tegoroczne wydarzenia siatkarskie, podczas których prowadzone będą działania w ramach akcji „Wspólnie przeciw białaczce!”. Będę inspirować koleżanki i kolegów z branży do mocnego zaangażowania się na rzecz pozyskania, jak największej liczby, i dawców, i sprzymierzeńców akcji.

Działania w ramach akcji „Wspólnie przeciw białaczce!” odbywać się będą na terenie hal, od początku otwarcia ich dla widzów, czyli na około trzy godziny przed i w trakcie meczów. Zarejestrować może się każda zdrowa osoba pomiędzy 18. a 55. rokiem życia, ważąca minimum 50 kg (bez dużej nadwagi). Wszyscy, którzy chcą się zarejestrować, powinni mieć  ze sobą dokument tożsamości z numerem PESEL.