Łukasz Filipecki w kadrze Czech

6.06.2020

Łukasz Filipecki, trener przygotowania fizycznego Grupa Azoty Chemika Police, dołączy do sztabu szkoleniowego żeńskiej reprezentacji Czech. 

Filipecki w Chemiku pracuje od 2017 roku. Dba o przygotowanie motoryczne, które jest nieodłączną częścią nowoczesnego sportu. 

Zgrupowanie reprezentacji rozpocznie się ósmego czerwca i potrwa blisko miesiąc. Czeszki – podobnie jak Polki – spotykają się w celu powrotu do formy po przerwie spowodowanej pandemią.

Pod koniec czerwca lub na początku lipca pojawić ma się informacja, czy odbędą się kwalifikacje do mistrzostw Europy, w których Czeszki miałyby brać udział. 

Przed Chemikiem Filipecki pracował w żeńskim zespole z Dąbrowy oraz męskiej Resovii Rzeszów. Współpracował również z reprezentacją Polski B, z którą wygrał brąz Ligi Europejskiej.

- Zadzwonił do mnie Giannis Athanasopoulos, który jest trenerem kadry, a na co dzień prowadzi niemiecki Stuttgart. Koronawirus powywracał sport do góry nogami, a trener zapytał mnie, czy nie chciałbym pomóc w przygotowaniach powrotu do normalności. Czeka nas specyficzny okres przygotowawczy. Każdy, kto pracuje w sporcie, lubi nowe wyzwania. Dlatego postanowiłem z oferty skorzystać. Poza tym koronawirus sprawił, że stęskniliśmy się za siatkówką, za powrotem do hal i siłowni, dlatego cieszę się, że ten okres przejściowy między sezonami spędzę aktywnie zawodowo – mówi Filipecki.