Liga Mistrzyń w Policach - dzień 2

4.02.2021

Igor Gorgonzola NOVARA - VK UP OLOMOUC

- Zawodniczki z Włoch całą pierwszą partię konsekwentnie powiększały przewagę nad zespołem z Czech. Malwina Smarzek po raz kolejny udowodniła swoją klasę, uzyskując 4 punkty z ataku przy 67% skuteczności, 3 punkty blokiem i jednego asa, przykładając się tym samym do wygranej 25:15.

- W drugiej części meczu trener Novary wprowadził na boisko Alessie Popullini za Caterine Bosetti. Siatkarki Ołomuńca bardzo dobrze weszły w tego seta, zapewniając sobie 7-punktowe prowadzenie. Z opałów drużynę z Włoch wyciągnęła Britt Herbots, która dzięki serii siedmiu zagrywek z rzędu i skuteczności w ataku, zdołała doprowadzić do remisu. Nie wystarczyło to jednak, aby zatrzymać Czeszki, które ostatecznie wygrały 25:22.

- W kolejnej odsłonie zespół z Włoch całkowicie zdeklasował przeciwniczki. Podobnie jak w pierwszym secie, od początku zwiększały przewagę. Po raz kolejny świetnie na zagrywce spisała się Britt Herbots z serią 9 zagrywek z rzędu (4 asy). W rezultacie siatkarki z Novary pozwoliły przeciwniczkom zdobyć tylko 8 punktów, wygrywając 25:18.

- Niespodziewanie set czwarty rozpoczął się prowadzeniem Czeszek, które zdołały wyprowadzić 6-punktową przewagę. Novara wróciła jednak do gry i w połowie partii doprowadziła do remisu. W dalszej części rozgrywki, obie strony wymieniały się punktami. Nikola Stumpelova popisała się skutecznością w ataku na poziomie 80%. Nie wystarczyło to jednak do zatrzymania Włoszek, które skończyły tę odsłonę 25:23, jednocześnie wygrywając cały mecz 3:1.

MVP meczu wybrano Malwinę Smarzek-Godek. Zdobyła 18 punktów, jednego asa i 5 udanych bloków.

Igor Gorgonzola Novara – VK UP Olomouc 3:1 (25:15,22:25,25:8,25:23)

Mecz II:

Grupa Azoty Chemik Police -  Dynamo Kazań

- Obie drużyny w pierwszym secie zawzięcie walczyły o wyprowadzenie przewagi. To policzanki w połowie partii zaczęły wychodzić na prowadzenie. W końcówce jednak, przy wyniku 24:20 dla Chemika, Rosjanki obroniły 4 piłki setowe i doprowadziły do gry na przewagi. Zimną krwią popisały się siatkarki z Polic wygrywając 28:26. Kluczową piłkę z lewego skrzydła blok-aut wypchnęła Olga Strantzali

- Kolejną partię siatkarki Chemika rozpoczęły od zdobycia 2-punktowej przewagi. Niestety nie utrzymały jej zbyt długo i Rosjanki zdołały wyrównać. W dalszej części zespoły wymieniały się prowadzeniem. Duet Kowalewska – Wasilewska pokazał, jak bardzo jest zgrany, uprzykrzając życie zawodniczkom Dynama. Agnieszka Kąkolewska zabłysnęła dwoma udanymi blokami i skutecznością w ataku na poziomie 75%.

- Ostatnia część pokazała kto zasługuję na zwycięstwo. Siatkarki Chemika wyprowadziły wynik na 8-punktową przewagę, którą potrafiły utrzymać do końca i wygrać 25:17.
Dobrze zagrała Jovana Brakocevic-Canzian, zdobywając 5 punktów i 50% skuteczności w ataku.

MVP meczu została wybrana Marlena Kowalewska. Uzyskała 2 punkty i bardzo dobry występ w rozegraniu.

Grupa Azoty Chemik Police – Dynamo Kazań 3:0 (28:26,25:20,25:17)

Chemik: Brakocevic-Canzian(14), Strantzali(13), Kąkolewska(11), Wasilewska(11), Grajber(5) Kowalewska(2), Maj-Erwardt(l.), Mędrzyk, Łukasik.

Autor tekstu: Mateusz Baranowski