Liga Mistrzyń w Policach: Dzień 1

3.02.2021

Mecz I:

Igor Gorgonzola NOVARA vs Dinamo AK Bars KAZAN

- Wyrównany pierwszy set z wieloma długimi wymianami zakończył się walką na przewagi, a ostatecznie zwycięstwem zawodniczek z Włoch

- Ważnym elementem była gra w bloku. Obie strony miały kłopoty z "dobiciem się" do parkietu

- Drugi set rozegrany był pod dyktando zawodniczek z Rosji, które wypracowały 5-punktową przewagę, a ostatecznie wygrały 25:22. Szczelnie postawiony blok i pomysłowe  rozegranie Jewgieniji Starcewej zdecydowanie przyłożyły się do wyrównania wyniku

- Obie drużyny na trzecią odsłonę wyszły w tych samych składach. Prowadziły rozgrywkę punkt za punkt, aczkolwiek w końcówce seta, Włoszki wyszły na prowadzenie i zakończyły wynikiem 25:22.

- Ostatni partia rozpoczęła się podobnie do pozostałych - od wyrównanego podziału punktów i długich akcji. Bardzo dobrze zaprezentowała się Malwina Smarzek. Pomagała drużynie w bloku,  dodając skuteczność w ataku na poziomie 88%. Drużyna z Novary wyszła na 5-punktowe prowadzenie, które dowiozła do końca seta, wygrywając mecz 3:1.

- MVP została wybrana libero Stefania Sansonna (Igor Gorgonzola Novara), uzyskując 45% skuteczności w przyjęciu.

Igor Gorgonzola NOVARA vs Dinamo AK Bars KAZAN – 3:1 (30:28, 22:25, 25:22, 25:20)

Mecz II:

Grupa Azoty Chemik POLICE vs VK UP OLOMOUC

- Pierwszy set policzanki rozpoczęły od wyrobienia 5-punktowej przewagi, którą w dalszej części tylko powiększały. Jovana Brakocevic zabłysnęła stuprocentową skutecznością w ataku. Ostatecznie zespół z Polic wygrał 25:12.

- Druga partia nie była już tak łatwa, przeciwniczki postawiły się i stworzyły bardzo wyrównane warunki. Obie drużyny szły  łeb w łeb, aczkolwiek to zawodniczki z Polic znów okazały się lepsze. Mimo porażki jej zespołu, Lucie Nova z Czech zaliczyła najwyższą skuteczność w ataku (60%).

- W ostatnim secie policzanki wróciły na właściwe tory, kreując od początku przewagę. Przyjezdne w połowie partii odzyskały nadzieję na wygraną, zaliczając serię udanych bloków, jednak policzanki pokazały, że nie chcą przedłużać spotkania i wyprowadziły wynik na 8-punktowe prowadzenie. Set zakończył się wynikiem 25:17.

MVP meczu wybrano Jovanę Brakocević-Canzian. Serbka uzyskała 61% skuteczności w ataku i jeden udany blok.

Grupa Azoty Chemik POLICE vs VK UP OLOMOUC – 3:0 (25:12,25:23,25:17)

Chemik: Brakocevic(13), Kąkolewska(12), Grajber(9), Wasilewska(8), Strantzali(7), Kowalewska(3),Maj-Erwardt(l.), oraz Łukasik(7), Baijens(4), Mędrzyk(1), Kubacka, Bałdyga, Żurowska(l.).

Autor Tekstu: Mateusz Baranowski