Lastrico, partner z Polic

13.04.2020

Zakłady Kamieniarskie Lastrico to jeden z partnerów Grupa Azoty Chemika Police. 

Na pokład mistrzyń Polski dołączył przed rozpoczęciem minionego sezonu. Radość ze współpracy jest podwójna, ponieważ Lastrico to duża firma z naszego miasta. 

- Wierzę w lokalny patriotyzm. Wsparcie firm z Polic jest bardzo ważne, dlatego cieszę się z bycia partnerem Chemika. Szczególnie w obecnych, trudnych czasach. Decyzja o dołączeniu do Chemika nie została podjęta z dnia na dzień. Analizowaliśmy ruch jakiś czas, po rozmowach z przedstawicielami klubu doszliśmy do wniosku, że będzie to rozsądna inwestycja. W pierwszym, wspólnym sezonie, Chemik wygrał wszystkie trofea, więc może Lastrico przyniosło szczęście – mówi Jan Ziętek, założyciel firmy. 

Chemik w sezonie 2019/20 zwyciężył trzy trofea i dotarł do półfinału Pucharu CEV. Niestety, rozgrywki zostały zawieszone z powodu pandemii koronawirusa. 

- Takie są realia, musimy je zaakceptować. W trakcie sezonu Chemik pokazał się ze znakomitej strony. Śledziłem mecze, gra wyglądała efektownie. Nie ukrywam, moim zdaniem duży wpływ na drużynę ma trener. Obserwowałem go bacznie w trakcie meczów. To człowiek, który potrafi rozmawiać, odpowiednio reagować. Kiedy potrzeba – jest ostry. Kiedy sytuacja wymaga załagodzenia – jest spokojny. Uważam, że to jeden z najlepszych szkoleniowców w lidze – dodaje. 

Zakład Kamieniarski "Lastrico" zajmuje się przerobem kamienia naturalnego (marmur, granit, konglomeraty marmurowe i granitowe, piaskowiec). Wykonuje:

- parapety okienne
- schody - proste, kręcone, zabiegowe itp
- blaty kuchenne, łazienkowe
- elementy kamienne wystroju kominków
- ławy, kwietniki, segmenty, stoliki
- części architektury ogrodowej
- elewacje
- nagrobki

- Nasza firma została nominowana w plebiscycie „Teraz Polska”. Jestem również wiceprezesem Stowarzyszenia Producentów Kamienia Naturalnego w Polsce. Zajmujemy się ochroną rynku polskiego, w szczególnością przed napływem podrabianych i niskiej jakości produktów zagranicznych. Polski rynek kamieniarstwa jest jednym z najlepszych w Europie, musimy z tego czerpać - kończy.  

Strona internetowa naszego partnera dostępna jest TUTAJ.