Gwiazdy grały, a wygrały dzieci z hospicjum

25.05.2014

W wypełnionej po brzegi hali Szczecińskiego Domu Sportu w sobotni wieczór odbył się piaty już z kolei mecz gwiazd siatkówki i skoków narciarskich na rzecz Zachodniopomorskiego Hospicjum dla Dzieci i Dorosłych. W gronie wspaniałych sportowców, którzy swoim udziałem wsparli szczytny cel imprezy, były siatkarki aktualnego Mistrza Polski, Chemika Police.

- Po raz pierwszy uczestniczyłam w tej imprezie – przyznała po jej zakończeniu nasza siatkarka, Katarzyna Gajgał – Anioł. - Dawno nie doświadczyłam tak fantastycznych przeżyć, tylu pozytywnych emocji. Ogromne zainteresowanie samych uczestników meczu jak i kibiców świadczy o tym, że takie wydarzenia są potrzebne, natomiast nasz wizerunek, rozpoznawalnych sportowców, jak najbardziej trzeba wykorzystywać do realizacji szczytnych celów. Cieszę się, że poznałam skoczków narciarskich, których do tej pory oglądałam tylko w telewizji. Zrobili na mnie wielkie wrażenie, prezentując nieprzeciętne umiejętności siatkarskie, nieprawdopodobną skoczność. Przede wszystkim okazali się niezwykle sympatycznymi, fantastycznymi ludźmi, którzy potrafią się bawić. Zresztą wszyscy doskonale się bawiliśmy, a najważniejsza w tym wszystkim była pomoc dla dzieci. To one są zwycięzcami tego meczu gwiazd.

Od gwiazd na parkiecie aż kręciło się w głowie. Oprócz naszych siatkarek: Katarzyny Gajgał – Anioł, Katarzyny Mróz i Agnieszki Bednarek – Kaszy, płeć piękną tej dyscypliny reprezentowały jeszcze: Anita Kwiatkowska, Małgorzata Lis, Joanna Kuligowska. Wśród przedstawicieli męskiej siatkówki byli m.in.: Sebastian Świderski, Łukasz Kadziewicz, Krzysztof Śmigiel, Dominik Witczak, Wojciech Włodarczyk, Wojciech Jurkiewicz, Bartosz Janeczek, Krzysztof Ferenc, Jerzy Zwierko, a także Rafał Antczak – na co dzień fizjoterapeuta Chemika Police oraz trenerzy: Waldemar Wspaniały i Miguel Angel Falaska. Ekipę skoczków narciarskich tworzyli: Piotr Żyła oraz bracia Maciej i Jakub Kotowie wspierani przez liczną grupę członków Fan Klubu Kamila Stocha.

W trakcie imprezy były atrakcje, w tym m.in. licytacja ciastek bezowych upieczonych przez Katarzynę Mróz. Nabywca zapłacił za nie 200 zł. W podobny sposób sprzedano pióro podarowane przez prezesa Grupy Azoty, Zakładów Chemicznych Police SA, Krzysztofa Jałosińskiego. Zorganizowano także konkurs potęgi skoków. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się Piotr Żyła. Z wyskoku obunóż pokonał poprzeczkę zawieszoną na wysokości 165 cm.

Wszyscy uczestnicy tej wspaniałej imprezy, organizowanej przez Stowarzyszenie Siatkarze dla Hospicjum,  umawiali się na kolejną, za rok. Zatem do zobaczenia!