Marszałek przekazał dotację dla Chemika Police

12.05.2014

Po raz drugi po ubiegłorocznej inauguracji wybrane kluby sportowe Pomorza Zachodniego, w tym Chemik Police, otrzymały dofinansowanie z budżetu województwa zachodniopomorskiego.

- Tą cegiełką, skromną w stosunku do potrzeb i oczekiwań klubów, wspieramy ducha sportowego na Pomorzu Zachodnim – powiedział Olgierd Geblewicz, Marszałek Województwa Zachodniopomorskiego.  - Chodzi nam też o to, aby przez takie wsparcie nasz region był promowany jako otwarty na sport, w którym sport się dobrze się czuje i dobrze rozwija. To świadczy o jakości życica, a także o tym, jacy są mieszkańcy:ambitni, potrafiący osiągać swoje cele i walczyć o nie – dodał gospodarz dzisiejszego spotkania.

Współgospodarzem była Anna Mieczkowska, członek Zarządu Województwa Zachodniopomorskiego, natomiast gośćmi przedstawiciele 12 klubów sportowych, które, jak stwierdził marszałek Geblewicz, mają czelność i odwagę sięgać po najwyższe trofea, występować w najwyższych ligach rozgrywkowych  i godnie prezentować mieszkańców Pomorza Zachodniego. 

Umowę dotyczącą wsparcia dla Chemika Police podpisali: Rafał Kuźmiczonek, wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA, Joanna Żurowska, prezes klubu oraz Marek Putzlacher, prezes Fundacji Grupy Azoty na Rzecz Rozwoju Piłki Siatkowej Kobiet.

- Sportowym wyzwaniem dla Chemika Police będzie powtórzenie sukcesu na krajowych parkietach w kolejnym sezonie – powiedziała po podpisaniu dokumentu prezes Chemika Police, Joanna Żurowska. - Mamy ambicje korzystnie zaprezentować się w Europie, w Lidze Mistrzów. To będzie okazja do promocji naszego głównego partnera, Grupy Azoty, a także naszego regionu.

- Miło nam, że pan marszałek dokłada swoją cegiełkę do tego muru, który konsekwentnie budujemy po to, aby wyniósł drużynę siatkarek Chemika Police na najwyższe sportowe szczyty – dodał Rafał Kuźmiczonek -  wiceprezes Zarządu Grupy Azoty Zakłady Chemiczne Police SA

W sumie, na 12 klubów, marszałek rozdysponował kwotę 550 tys. zł. Chemik Police, Mistrz Polski i zdobywca Pucharu Polski otrzymał 100 tys. zł. Najwięcej pieniędzy zainkasowała Pogoń Szczecin - 140 tys. zł