Znakomity wynik marketingowy Chemika. Top 10 w Polsce!

9.11.2017

Chemik Police znalazł się w najlepszej dziesiątce rankingu przychodów ze sprzedaży praw sponsoringowych. 

Mistrzynie Polski uplasowały się w doborowym towarzystwie największych klubów i związków w kraju. 

Oprócz Chemika, w top 10 wyróżniono takie podmioty jak: PZPN, Lotto Ekstraklasa, Legia Warszawa, Polski Komitet Olimpijski, Asseco Resovia, PZPS, PLPS, PGE Skra Bełchatów i Zagłębie Lubin. 

O czym świadczą wyniki raportu? O tym, że Chemik Police przyciąga sponsorów chętnych do reklamowania się za pośrednictwem sportu. 

Działania Chemika na płaszczyźnie promowania sponsorów prowadzone są na wielu płaszczyznach. Mowa choćby o standardowych formach promocji, jak umieszczanie logotypów na koszulkach, bandach reklamowych czy parkiecie. Mistrz Polski jednak stara się poszerzać swoją ofertę, choćby o nowoczesne formy promocji.

- Jednym z najważniejszych motywów do zaangażowania w sponsoring jest możliwość dotarcia do określonej grupy docelowej, którą w przypadku organizacji sportowych są kibice. Równocześnie klubom zależy na budowaniu jak najsilniejszej więzi z fanami, dlatego jednym ze światowych trendów w komunikacji marketingowej w sporcie jest rozwijanie własnych mediów – angażujące profile w mediach społecznościowych, atrakcyjne i interaktywne strony internetowe, telewizje klubowe czy programy lojalnościowe. Trend ten ma swoje odzwierciedlenie w działaniach sponsoringowych – firmy angażujące się w sport chcą docierać bezpośrednio do kibiców, do czego wykorzystują właśnie media własne klubów - mówi Dominik Kajzerski, Project Manager w firmie SportWin, jednym z podmiotów odpowiedzialnych za raport "Rynek sponsoringu sportowego 2017". 

Miło nam poinformować, że w zestawieniu top 20 firm, które najchętniej inwestują w marketing sportowy, znalazły się Grupa Azoty i Energa, aktualni sponsorzy naszego klubu. 

Siatkówka znalazła się na drugim miejscu wśród sportów cieszących się największym zainteresowaniem inwestorów. Ma ponad 22% całego zainteresowania rynku, przegrywa z piłką nożną o 4 %, a ma ponad 10% przewagi nad trzecimi sportami motorowymi. 

- Dziękujemy bardzo wszystkim sponsorom, bo to dzięki nim jesteśmy w czołówce. Raport jest dla nas dużym wyróżnieniem. Znaleźliśmy się w gronie najpoważniejszych podmiotów sportowych w Polsce. Mamy nadzieję, że to kolejny dowód świadczący o profesjonalizmie klubu oraz argument dla potencjalnych sponsorów szukających sposobu na marketing - mówi Radosław Anioł, dyrektor zarządzający Chemika Police. 

Wartość rynku reklamy w 2016 roku w Polsce, według agencji mediowej Starcom, wyniosła 8 331 000 000 złotych.