Zapowiedź spotkania Impel Wrocław - Chemik Police

20.03.2017

We wtorek (21.03.) o godzinie 18 Impel Wrocław podejmie Chemik Police. Jest to zaległe spotkanie 22 kolejki ORLEN Ligi. 

Runda zasadnicza powoli dobiega końca. Znamy już czwórkę zespołów, które powalczą o tytuł mistrza Polski. Szczegółowy układ i analiza dostępne są w innym artykule na naszej stronie (TUTAJ)

Chemik do miana najlepszej drużyny rundy zasadniczej potrzebuje dwóch zwycięskich setów we Wrocławiu. Nawet porażka policzanek w tie breaku oznaczać będzie pierwsze miejsce w tabeli przed fazą play off. Impel z kolei walczy o obronę drugiej pozycji, choć teoretycznie może być nawet pierwszy. 

W ostatniej kolejce mistrzynie Polski pewnie pokonały Polski Cukier Muszyniankę 3:0. MVP spotkania uznano Katarzynę Gajgał-Anioł, dla której była to pierwsza taka nagroda w bieżącym sezonie. 

Impel z kolei wygrał 3:1 z Legionovią Legionowo. MVP uznano Katarzynę Konieczną, która dostała szansę gry od początku pojedynku. Zazwyczaj na pozycji atakującej kibice widują Joannę Kaczor. 

Z pierwszego starcia obu ekip zwycięsko wyszedł Chemik, jednak spotkanie było bardzo zacięte i rozstrzygnęło się w pięciu setach. 

- Impel na pewno mocno nastawia się na wtorkową rywalizację. Zapewne myślą, że skoro Budowlani mogli z nami zwyciężyć, to czemu one nie? My musimy być gotowe, mieć świadomość klasy przeciwnika, ale i wierzyć w siebie. Jedziemy do Wrocławia po zwycięstwo - mówi Katarzyna Gajgał-Anioł, środkowa. 

Najlepiej punktującą zawodniczką Impela jest Agnieszka Kąkolewska. To dość zaskakujące, ponieważ środkowe rzadko zdobywają największą ilość punktów. Kąkolewska wystąpiła w 22 spotkaniach i ma na swoim koncie 282 punkty. 

Jednym z odkryć sezonu bezsprzecznie jest Megan Courtney. Młoda Amerykanka stanowi o sile swojej drużyny, prezentując solidny i równy poziom w zasadzie we wszystkich elementach. Zdobyła 270 punktów. Poza tym jest trzecią z najlepiej przyjmujących zawodniczek ligi (52% pozytywnego odbioru). 

Policzanki do Wrocławia wyruszyły w poniedziałek po godzinie 13. Wcześniej odbył się poranny trening w Azoty Arenie. 

Początek wtorkowego pojedynku o godzinie 18. Mecz nie będzie transmitowany w telewizji.