Włoszki postawiły na swoim

25.01.2017

Imoco Volley Conegliano pokonało Chemik Police 3:2. To druga porażka policzanek w Lidze Mistrzyń.

Pierwsza odsłona była dość nerwowa. Obie drużyny miały problemy z dokładnością. Nie najlepiej w spotkanie weszła Katarzyna Zaroślińska, którą zastąpiła Madelaynne Montano. Włoszki odskoczyły w drugiej części seta. W polu serwisowym pojawiła się Robin de Kruijf. Chemik zaliczył przestój przy zagrywce Holenderki, nie wykorzystał kilku kontr i przegrał do 18.

Druga partia miała zupełnie inny przebieg. Po trudnym początku mistrzynie Polski wzięły się za poważne granie. Znakomicie spisywał się duet przyjmujących Anna Werblińska i Malwina Smarzek. Obie imponowały skutecznością ataku i dokładały do tego bardzo trudny serwis. Chemik szybko uzyskał kilkupunktową przewagę i zwyciężył do 14.

Trzecia partia była wyrównana do momentu, w którym w polu serwisowym stanęła Malwina Smarzek. Młoda przyjmująca zanotowała imponującą serię. Świetnie w kontrze spisywały się również Stefana Veljković i Anna Werblińska. Nadeszła druga przerwa techniczna, czas na prośbę trenera gości, A Smarzek pozostawała w polu zagrywki. Włoszki zanotowały ponad dziesięciopunktowy przestój(!), który zakończył się dopiero przy stanie 22:9. Chwilę później policzanki prowadziły 2:1 w setach.

Włoszki nie poddawały się nawet na moment. Dwie gładko przegrane partie zupełnie ich nie podłamały. Wyszły na parkiet w kolejnym secie i grały, jakby spotkanie dopiero się zaczęło. Świetnie spisywała się Samantha Bricio. Meksykanka była pierwszym wyborem rozgrywającej, nie wstrzymywała ręki w ataku. Mecz rozstrzygał tie break.

W piąty set znacznie lepiej weszły przyjezdne. Skończyły kilka kontr, zapunktowały serwisem i wyszły na pięciopunktowe prowadzenie (3:8). Policzanki zanotowały zryw przy zagrywce Veljković i odrobiły straty do jednego oczka. Włoszki jednak udowodniły, że są silne mentalnie i zwyciężyły do 11.

Chemik Police - Imoco Volley Conegliano 2:3 (18:25, 25:14, 25:12, 14:25, 11:15

Chemik: Veljković (12), Gajgał-Anioł (7), Werblińska (8), Smarzek (19), Zaroślińska (13), Wołosz (3), Krzos (l.) oraz Bełcik, Blagojević, Montano, Jagieło.