Uczestnicy półfinałów ORLEN Ligi

20.03.2017

Znamy komplet uczestników półfinałów ORLEN Ligi 2016/17.

Po ostatniej kolejce ligowej sytuacja wykrystalizowała się. Do walki o finał przystąpią Chemik Police, Impel Wrocław, Grot Budowlani Łódź i Developres SkyRes Rzeszów. 

Do końca rundy zasadniczej pozostały dwie kolejki. Policzanki zmierzą się z Impelem i Atomem Trefl Sopot. Chemik potrzebuje zdobyć jeden punkt, aby utrzymać pozycję lidera i z niej przystąpić do rozgrywek półfinałowych. Jeśli tak się stanie, to mistrzynie Polski trafią na Developres, który zajmuje czwarte miejsce w tabeli i jego pozycja na pewno już się nie zmieni. 

Rzeszowianki w 25. kolejce przypieczętowały awans do czwórki, pozbawiając nadziei Tauron MKS Dąbrowę Górniczą. Developres nie ma szans wskoczyć na wyższe miejsce niż czwarte. 

Walka wciąż toczy się o miejsce drugie i trzecie (biorąc pod uwagę scenariusz, w których Chemikowi uda się zdobyć 1 punkt w 2 ostatnich meczach rundy zasadniczej).

Aktualnie wiceliderem jest Impel Wrocław, jednak pozostały mu spotkania z Chemikiem i Developresem. Budowlani mają łatwiejszy terminarz, dlatego wciąż liczą się w grze o drugie miejsce.

Ewentualna zamiana w tabeli oznaczałaby jedynie zmianę w kolejności bycia gospodarzem meczów półfinałowych. Nawet jeśli Budowlani wskoczą na drugie miejsce, to i tak o finał powalczą z Impelem. 

Data spotkań półfinałowych nie jest jeszcze znana. Pojawiła się opcja przyspieszenia terminu rozgrywek. Oficjalną informację w tej kwestii podamy na naszej stronie i w mediach społecznościowych.