Trening siatkówki w ZS nr 5

17.03.2017

Siatkarki i sztab szkoleniowy Chemika Police przeprowadzili trening w Zespole Szkół nr 5 przy ulicy Hożej. 

W czwartkowy poranek Aleksandra Krzos, Malwina Smarzek i Madelaynne Montano stawiły się w szkole gotowe do działania. Zajęcia poprowadził Marek Mierzwiński, członek sztabu szkoleniowego. W poprawnym przebiegu ćwiczeń pomagały siatkarki młodzieżowej drużyny Chemika, które na co dzień uczą się w w ZS nr 5. 

Zajęcia rozpoczęły się od skrupulatnej rozgrzewki. Następnie sporo trenowana były obrona, odpowiednie ustawianie się do odbioru i asekuracji. Zajęcia trwały dwie godziny lekcyjne, choć same uczestniczki podkreślały, że z chęcią dołożyłyby kolejne dwie. 

- Potrenowaliśmy kilka elementów siatkówki, choć chyba najwięcej poświęciliśmy technice i grze w obronie. Dziewczyny chętnie pracowały i bardzo się starały, a to najważniejsze. Pod koniec zajęć widziałem postępy, co sprawiło mi dużo radości - mówi Marek Mierzwiński.

Dziękujemy serdecznie dyrektorowi Mirosławowi Żylikowi oraz trenerom Natalii Gierżot i Tomaszowi Kławsiuciowi. Uczestniczki czwartkowych zajęć przez cały sezon pomagają w organizacji meczów Chemika Police w Azoty Arenie.