Puchar Polski: Chemik w turnieju finałowym

30.01.2017

Chemik Police pokonał Wisłę Warszawa 3:1 w ćwierćfinale Pucharu Polski. Policzanki awansowały do turnieju finałowego w Zielonej Górze.

Chemik rozpoczął zgodnie z założeniami. Wyrównaną walkę prowadził do stanu 9:9. Potem po seriach zagrywek Joanny Wołosz i Malwiny Smarzek odjechał rywalkom na kilka punktów. Bardzo skuteczna w kontratakach była Katarzyna Zaroślińska, która różnymi formami zbić zdobywała kolejne punkty. Chemik wygrał do 14.

Drugi set zaczął się od podobnego scenariusza. Policzanki grały swobodnie. Sytuacja zmieniła się w drugiej części partii. Chemik zaczął mieć problemy w przyjęciu. Utrzymywał przewagę punktową, która wcześniej zabezpieczyła set, ale końcówka zdecydowanie należała do gospodyń (22:25).

Dobra gra z drugiego seta przeniosła się na kolejny. Warszawianki uwierzyły, że są w stanie sprawić niespodziankę. Z dobrej strony pokazywały się Kinga Hatala i Joanna Sobczak. Obie po trzech setach przekroczyły barierę 10 zdobytych oczek. Wisła nie straciła koncentracji i spokojnie zwyciężyła do 19.

Trener Jakub Głuszak poszukał zmian. Na plac gry wprowadził Jelenę Blagojević i Katarzynę Gajgał-Anioł. Roszady przyniosły zamierzony skutek. Policzanki szybko uzyskały pięciopunktowe prowadzenie (10:5). Wraz z upływem seta rywalki starały się je niwelować, co fragmentami im się udawało. Chwilę później jednak mistrzynie Polski studziły ich emocje i wracały do przewagi (18:14).

Chemik zwyciężył 3:1 i awansował do turnieju finałowego, który odbędzie się w najbliższy weekend (4-5.02.) w Zielonej Górze. Przypomnijmy, policzanki bronią tytułu.

Wisła Warszawa - Chemik Police 1:3 (14:25, 22:25, 25:19, 16:25)

Chemik: Zaroślińska (22), Wołosz, Smarzek (16), Werblińska (8), Veljković (12), Bednarek-Kasza (5), Krzos (l.) oraz Bełcik, Montano (3), Blagojević (2), Gajgał-Anioł (4), Jagieło.