Puchar Polski: Chemik w ćwierćfinale

18.01.2017

Chemik Police pokonał ŁKS Commercecon Łódź 3:0 i awansował do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Gospodynie zaczęły od mocnego uderzenia. W zagrywce punktowały Joanna Wołosz i Malwina Smarzek. Gra układała się od pierwszego gwizdka i Chemik szybko prowadził 12:5. Znakomitą „czujkę” w bloku miała Katarzyna Gajgał-Anioł. Środkowa tylko w pierwszym secie zanotowała cztery punktowe bloki. Partia zakończyła się pewnym zwycięstwem do 11.

Początek drugiej odsłony był podobny do inauguracyjnej. Policzanki wyprowadziły kilka kontr, postawiły skuteczne bloki i prowadziły 8:2. Wysoka przewaga utrzymywała się do środkowej części seta, wtedy na parkiecie pojawiły się zmienniczki. Te potrzebowały chwilę, aby wejść w atmosferę meczową. Po stracie kilku punktów odnalazły rytm i swobodnie skończyły partię efektownym atakiem Madelaynne Montano.

Trener Jakub Głuszak postanowił zostawić na parkiecie skład, który kończył drugi set. Na początku przytrafiły się problemy z odbiorem i rywalki wyszły na najwyższe dotychczas prowadzenie (5:9). Chwilę później Chemik przegrywał siedmioma punktami. Gospodynie jednak nie spanikowały. Straty odrobiły po dobrych zagrywkach Izabeli Bełcik i Jeleny Blagojević. Znakomicie w ataku spisywała się Madelaynne Montano, która kończyła prawie wszystkie kontry. Kolumbijka dołożyła do tego efektowny blok.

Mistrzynie Polski zwyciężyły bez straty seta i awansowały do ćwierćfinału Pucharu Polski.

Chemik Police - ŁKS Commercecon Łódź 3:0 (25:11, 25:18, 25:20)

Chemik: Smarzek (9), Weblińska (4), Zarośińska (9), Wołosz (3), Gajgał-Anioł (9), Veljković (4), Krzos (l.) oraz Montano (10), Bełcik, Blagojević (4), Bednarek-Kasza (1), Jagieło (6).