PSPS Chemik Police i Maraton Świnoujście zwycięzcami festiwalu siatkówki

9.11.2014

W hali Arena w Szczecinie rozegrano dzisiaj finał Zachodniopomorskiego Festiwalu Siatkówki o Puchar Marszałka, Olgierda Geblewicza. Z rąk patrona imprezy główne trofea odebrały młode siatkarki PSPS Chemika Police oraz siatkarze MMKS Maratonu S.O.S. Świnoujście.

- Rozwijajcie swoje talenty sportowe, sięgajcie po sukcesy, budujcie siłę zachodniopomorskiej siatkówki – apelował do uczestników zawodów marszałek województwa zachodnipomorskiego, Olgierd Geblewicz.

Zanim wręczono puchary i nagrody, cztery drużyny w kategorii chłopców i cztery w kategorii dziewcząt, wyłonione w eliminacjach regionalnych, stoczyły zacięte i emocjonujące pojedynki.

- To dobrze wróży na przyszłość polskiej siatkówce – mówił z uznaniem o warunkach fizycznych i grze nastoletnich gimnazjalistów uczestniczących w turnieju Giuseppe Cuccarini, trener Chemika Police. Wraz z trenerem na festiwalu pojawiła się cała drużyna mistrzyń Polski.

Zwyciężczynie w kategorii dziewcząt, siatkarki PSPS Chemika Police, w finałowych meczach, które rozgrywane były systemem „każdy z każdym”, pokonały kolejno: Gimnazjum 9 Koszalin II 2:1 (25:12, 23:25, 15:8), UKS Pomorzanie Szczecin I 2:1 (26:24, 16:25, 15:13) oraz UKS Libero Wałcz 2:0 (25:21, 25:20).

Natomiast siatkarze MMKS Maratonu S.O.S. Świnoujście, którzy wywalczyli puchar marszałka Olgierda Geblewicza w kategorii chłopców wygrali kolejno z: GMS S.O.P III Pyrzyce 2:0 (25:18, 25:20), Gimnazjum I OPP Kołobrzeg I 2:0 (25:9, 25:19) oraz ZS Tymień 2:0 (25:8, 25:16).

Ta ostatnia drużyna zdobyła najwięcej sympatii wśród uczestników i organizatorów, ponieważ młodzi siatkarze z małej, wiejskiej szkoły po raz pierwszy awansowali do finału tak dużego turnieju. Jako debiutanci zostali specjalnie nagrodzeni – otrzymali w prezencie torby sportowe.

Zresztą wszyscy uczestnicy finału wyjeżdżali ze Szczecina z nagrodami. Każda siatkarka i każdy siatkarz otrzymał z rąk mistrzyń Polski meczową piłkę Mikasa. Koszulki i bilety wstępu na mecz Chemika Police w Orlen Lidze, a dla triumfatorów festiwalu zaproszenia na mecz w Lidze Mistrzów z Dynamem Kazań wręczała prezes klubu, Joanna Żurowska.

Ponadto pamiątkowe statuetki dla MVP turnieju: Oliwii Bałuk z PSPS Chemika Police i Kacpra Skrobota z Maratonu Świnoujście wręczył prezes ZZPS, Janusz Kamiński.

W nagrodę za wspaniałą pracę z młodzieżą trenerzy zostali obdarowani torbami sportowymi oraz zaproszeniem na warsztaty, które poprowadzi sztab szkoleniowy Chemika Police.

Okazałe nagrody rzeczowe sprawiły młodzieży wiele radości, ale najwięcej frajdy przysporzyło dziewczętom i chłopcom spotkanie twarzą w twarz z gwiazdami polskiej siatkówki z Chemika Police i zrobienie sobie wspólnych, pamiątkowych zdjęć. Poza tym występ na głównej arenie, na której na co dzień swoje mecze rozgrywają mistrzynie Polski, z pełną oprawą i udziałem spikera Chemika Police, Piotra Baranowskiego, występem zespołu „Sukces” był dla nich, jak sami podkreślali, dużym przeżyciem.

Przypomnijmy, że organizatorami festiwali byli: Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego, Klub Piłki Siatkowej Chemik Police S.A., Zachodniopomorski Związek Piłki Siatkowej oraz Gimnazjum 43 w Szczecinie.