Piła z marszu

9.02.2018

Chemik Police podejmie Enea PTPS Piła w ramach 17 kolejki Ligi Siatkówki Kobiet. Początek sobotniego meczu o godzinie 18 w Policach. 

Policzanki do pojedynku przystąpią z marszu po rywalizacji w Lidze Mistrzyń. Chemik w czwartek pokonał Maritzę Płowdiw 3:2, w piątek późnym południem wrócił do domu, a w sobotę rozegra spotkanie ligowe.

Rywalem Chemika będzie Piła, która jest jednym z największych pozytywnych zaskoczeń bieżącego sezonu. Pilanki zajmują piąte miejsce, niedawno ograły ŁKS, który wcześniej pokonał jedynie Chemik (3:2 w meczu w Łodzi).

- Nie jesteśmy zdziwieni ich wysokim miejscem w tabeli, bo zespół składa się z bardzo doświadczonych zawodniczek. Piła czasami gra nierówno. W jednej kolejce potrafi przegrać z Dąbrową, żeby tydzień później ograć liderujący ŁKS. Nie można ich lekceważyć, bo jeśli mają dobry dzień, potrafią zagrać niezwykle solidnie i sprawić niespodziankę - mówi Marek Mierzwiński, asystent trenera. 

Najwięcej punktów w barwach naszych sobotnich rywalek zdobywa Dejana Bosković. Serbka w 15 spotkaniach zapisała na swoim koncie 218 oczek, co daje jej ósme miejsce w klasyfikacji najlepiej punktujących. 

- Dejana Bosković to siostra Tijany, mistrzyni Europy i jednej z najlepszych atakujących świata. W Pile jest pierwszym wyborem rozgrywającej, to do niej trafia najwięcej piłek w ataku. Za przyjęcie odpowiadają Karolina Różycka i Agata Babicz, niezwykle doświadczone siatkarki z wieloletnią historią w klubach ekstraklasy - dodaje. 

Informacje organizacyjne:

- Przy szatni rozstawiony zostanie sklepik z gadżetami Chemika. W sprzedaży będą m.in. kalendarze naszego zespołu

- W hali znajdą się stoiska naszych partnerów, m.in. Labirynt Laser Tag 

- Przygotowaliśmy konkursy. Do wygrania nagrody ufundowane przez naszych partnerów

- Przed meczem w trybuny wyrzucone zostaną konkursowe piłki "Energa". Zawodniczki wyprowadzone zostaną przez "eskortę z Energą"

- Rozstawimy również stoisko Przedszkoliady, miejsca dla najmłodszych kibiców

- Bilety kupić można w kasie hali, punktach sprzedaży abilet.pl i przez internet TUTAJ

- Kasy przed halą otwarte będą w piątek od 16 do 20 i w sobotę od 16 do rozpoczęcia meczu