Pierwszy krok w stronę finału

3.04.2017

Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:0 w pierwszym półfinale walki o mistrzostwo Polski.

Pierwszy set upłynął pod znakiem walki z własnymi słabościami atakujących obu zespołów. Zarówno Katarzyna Zaroślińska, jak i Adela Helić nie mogły skończyć piłki w ataku. Policzanki przegrywały 0:4, jednak w trakcie trwania seta udało im się wyrównać. Pierwszy raz na prowadzenie wyszły przy stanie 11:10. Walka toczyła się punkt za punkt do 23:24. Rzeszowianki doprowadziły do gry na przewagi po błędzie przyjęcia Marioli Zenik, jednak kolejne dwa oczka padły łupem Chemika.

Przyjezdne przejęły inicjatywę. Świetnie spisywały się w bloku, na co na pewno duży wpływ miało niedokładne przyjęcie gospodyń. Po efektownym bloku Joanny Wołosz mistrzynie Polski prowadziły sześcioma punktami (16:10). Chemik delikatne rozluźnił się w końcówce i popsuł kilka zagrywek z rzędu, wtedy jednak przełamała się Zaroślińska, która skończyła ważne ataki z prawego skrzydła.

Dziesięciominutowa przerwa nie zmieniła obrazu gry. Policzanki kontrolowały wydarzenia boiskowe. Spokój zawdzięczały stabilnemu przyjęciu, które po trzech setach utrzymało się na poziomie 47%. Dzięki temu Joanna Wołosz swobodnie uruchomiała wszystkie strefy boiska. Regularnie punktowały Stefana Veljković i Agnieszka Bednarek-Kasza, ważne ataki kończyła Anna Werblińska. W końcówce seta policzanki złapały sześciopunktowy przestój, jednak wcześniej wypracowana przewaga wystarczyła, aby wywieźć z Rzeszowa arcyważne trzy punkty.

Spotkanie rewanżowe rozegrane zostanie w najbliższą sobotę (08.04.) o godzinie 14:45 w Azoty Arenie. Bilety na ten mecz można kupić TUTAJ.

Developres SkyRes Rzeszów - Chemik Police 0:3 (24:26, 18:25, 20:25)

Chemik: Jagieło (8), Werblińska (13), Zaroślińska (12), Wołosz (3), Veljković (13), Bednarek-Kasza (12), Zenik (l.)

MVP: Joanna Wołosz