Pierwsza porażka trenera Głuszaka

14.03.2017

Trenerem Chemika Police jest dokładnie od 26 lutego 2016 r. Dzień później zadebiutował na ławce szkoleniowej, wygrywając spotkanie z KSZO Ostrowiec Świętokrzyski 3:0. Od tego meczu zespół w rozgrywkach ligowych kroczył od zwycięstwa do zwycięstwa. 

Po przejęciu Chemika w zeszłorocznych rozgrywkach Jakub Głuszak w lidze nie przegrał żadnego spotkania. Zwyciężył trzy mecze rundy zasadniczej, dwa półfinałowe z MKS Tauron Dąbrowa Górniczą i trzy finałowe z Atomem Trefl Sopot. W ciągu wszystkich wymienionych spotkań Chemik stracił 1 set. 

Bilans trenera od momentu przejęcia drużyny w sezonie 2015/16:

8 meczów rozegranych - 8 zwycięstw
25 setów rozegranych - 24 wygrane, 1 przegrany

W nowym sezonie w roli pierwszego szkoleniowca ponownie występuje trener Głuszak. Wyniki Chemika pod jego wodzą są równie imponujące. Zespół wygrał 22 spotkania rundy zasadniczej (tyko 13 przegranych setów).

Oznacza to, że do 12 marca 2017 r. trener Jakub Głuszak nie poznał smaku porażki w rozgrywkach ORLEN Ligi. Seria przerwana została w minioną niedzielę, kiedy to Grot Budowlani Łódź pokonali mistrzynie Polski 3:1. Była to pierwsza porażka Głuszaka w ORLEN Lidze i pierwsza przegrana Chemika w bieżącym sezonie. 

- Każda seria się kiedyś kończy. Mam nadzieję, że kolejna zacznie się od następnego meczu. Zakasamy rękawy, bierzemy się do roboty, żeby najlepszą grę pokazać w play off - mówi Głuszak. 

Statystyki Jakuba Głuszaka w ORLEN Lidze:

31 meczów - 30 zwycięstw
108 setów rozegranych - 91 wygranych, 17 przegranych