Pięć setów w bitwie o finał. Chemik zagra o puchar

4.02.2017

Chemik Police pokonał Developres SkyRes Rzeszów 3:2. Policzanki awansowały do finału Pucharu Polski.

Set otwarcia agresywnym serwisem rozpoczęła Anna Werblińska. Chwilę później dołączyły do niej Joanna Wołosz i Malwina Smarzek, dzięki czemu policzanki zbudowały wysoką przewagę. Trener Micelli prosił o czas (8:3), później robił zmiany. Developres po niemrawym początku złapał wiatr w żagle. Lepiej zagrywał i znalazł sposób na zatrzymanie Katarzyny Zaroślińskiej. Policzanki jednak przeczekały słabszy moment i zwyciężyły do 18.

W drugiej odsłonie Chemik miał gigantyczne problemy z przyjęciem. Policzanki nie były w stanie dokładnie odebrać zagrywki. Popełniały sporo bezpośrednich błędów, a kiedy piłka nie uciekała im z rąk, to dogrywały w okolice czwartego metra. Rzeszowianki wyczuły swoją szansę i nie odpuściły. Trener Głuszak szukał polepszania gry w kwadracie rezerwowych, jednak zmiany niewiele wniosły.

Po dziesięciominutowej przerwie szkoleniowiec mistrzyń Polski zdecydował się na odważne roszady. Wymienił prawie pół składu, stawiając na Agnieszkę Bednarek-Kaszę, Madelaynne Montano i Jelenę Blagojević. Zmiany wniosły sporo jakości. Szczególnie dobrze prezentowała się Montano. Kolumbijka nie wstrzymywała ręki w ataku, raz po raz rozbijając blok przeciwniczek. Partia rozstrzygnęła się w końcówce. Efektowne bloki zanotowały Stefana Veljković i Montano, Chemik wygrał do 19.

Czwarty set był najciekawszym w całym spotkaniu. Chemik odrobił wysokie straty z początku seta i doprowadził do wyrównanej końcówki. Świetnie spisywała się Werblińska, która kończyła trudne piłki z lewego skrzydła. Rzeszowianki jednak fantastycznie broniły. Wielokrotnie wyciągały w polu bardzo silne ataki, dzięki czemu wygrały do 22.

Tie break to koncert Chemika. Policzanki zaczęły od mocnego uderzenia, przy zmianie stron prowadziły 8:3. Niesamowitą akcją w obronie popisała się Jelena Blagojević. Serbka trzykrotnie podbijała ataki w różnych częściach boiska, a kibice w hali łapali się z głowę.

Chemik wygrał w pięciu setach i awansował do finału, który zostanie rozegrany w niedzielę o 14:45.

Chemik Police - Developres SKyRes Rzeszów 3:2 (25:18, 17:25, 25:19, 22:25, 15:9)

Chemik: Werblińska (10), Smarzek (14), Zaroślińska (12), Wołosz (2), Gajgał-Anioł (4), Veljković (11), Krzos (l.) oraz Montano (12), Bednarek-Kasza (10), Bełcik (1), Jagieło (2), Blagojević (6).